Vernisáž INTERFOTOKLUB Vsetín 2018


< >


29.leden 2019


Zámek Vsetín - Vernisáž výstavy k 30. ročníku mezinárodní fotografické soutěže.

Na 170 milovníků kvalitní fotografie zaplnilo v neděli 27. ledna Mramorový sál vsetínského zámku, kde se konala vernisáž výstavy nejlepších snímků 30. mezinárodního bienále INTERFOTOKLUB Vsetín 2018.

Prestižní soutěž i následnou výstavu oceněných a akceptovaných fotografií organizuje Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Městem Vsetín a Muzeem regionu Valašsko. V rámci letošního jubilejního ročníku se sešlo celkem 688 snímků od 64 autorů z 27 zemí světa. Nejlepší vybírala porota ve složení Garik Avanesian, Andrey Yurlov, Jozef Danyi a Jindřich Štreit, který je zároveň prezidentem salonu. Slavnostní vyhlášení proběhlo v rámci slavnostního zahájení, které se uskutečnilo v neděli 27. ledna na vsetínském zámku. Ze zahraničních vítězů si pro ceny přijeli jen fotografové ze Slovenska. Mezi oceněnými ale byla i řada tuzemských autorů a co těší dvojnásob, také těch z našeho regionu – členové domácího Fotoklubu Vsetín a jejich kolegové z Brumova-Bylnice.

Po ukončení slavnostního programu, jehož součástí bylo i vystoupení hudební formace Naty a Good light band, zamířili účastníci jak do výstavních prostor v prvním patře zámku, tak i do Galerie Stará radnice. Oceněné fotografie zde budou k vidění do 31. března denně mimo pondělí vždy od 9 do 17 hodin.

Text a fota Jiří Koňařík