Velikonoce na zámku přivítaly stovky lidí


< >


9.duben 2019


Smrtná neděle na zámku Vsetín ve znamení Velikonoc

Odpoledne plné tradic a zábavy pro děti i dospělé nabídla oblíbená akce Velikonoce na zámku, která proběhla v neděli 7. dubna na vsetínském zámku. Cestu k nám si našlo přes pět set lidí z širokého okolí.

Velikonoce na zámku patří každoročně k divácky nejúspěšnějším akcím Muzea regionu Valašsko a letošní ročník to jen potvrdil. Přestože slunné počasí přálo spíše výletům či pobytu v přírodě, zaplnilo vsetínský zámek na Smrtnou neděli 510 malých i velkých návštěvníků.

Pracovníci Muzea pro ně připravili nabitý program plný tradic a zábavy. Příchozí si mohli nazdobit kraslice, uplést tatary, pochutnat si na různých velikonočních dobrotách nebo si nakoupit na jarmarku. Na děti čekaly výtvarné dílny či soutěž nazvaná Pátračka po zámku. Spousta lidí si nenechala ujít krásnou vyhlídku ze zámecké věže či prohlídku výstav a stálé expozice. K dobré pohodě hrála cimbálovka Kotula a Dětský folklorní soubor Vranečka (oba z Nového Hrozenkova) předvedl krátká velikonoční pásma, včetně závěrečného vynesení Mařeny. „Akce se povedla na výbornou. Já bych chtěla poděkovat všem, kteří přišli za námi na zámek přivítat Velikonoce i všem těm, kteří se podíleli na přípravách a průběhu. Těšíme se na shledanou u některé z dalších akcí Muzea regionu Valašsko,“ vzkázala hlavní organizátorka Milada Fohlerová.

Atmosféra Velikonoc tímto ze vsetínského zámku zcela nezmizela. Návštěvníci mohou až do 5. května navštívit výstavu unikátních kraslic z Vizovic.

Jiří Koňařík - propagační pracovník