Zámek Vsetín zahájil výstavu Introspektiva


< >


10.duben 2019


Akademický architekt Libor Sošťák při vernisáži pokřtil i novou knihu Pařížský skicák

Zcela zaplněný Mramorový sál vsetínského zámku sledoval v sobotu 6. dubna slavnostní zahájení jubilejní výstavy akademického architektka Libora Sošťáka s názvem Introspektiva. Součástí vernisáže byl i křest knihy Pařížský skicák a vystoupení čerstvých držitelů hudební ceny Anděl skupiny Žamboši.

Pro Libora Sošťáka je to v 60 letech první samostatná výstava v Muzeu regionu Valašsko. „Introspektiva vedle jeho současné volné tvorby nabízí formou prezentace na TV obrazovce i jedinečný průřez jeho architektonickou tvorbou za více než čtyři desetiletí,“ přiblížila kurátorka výstavy Olga Méhešová.

V rámci slavnostního zahájení výstavy proběhl také křest publikace Pařížský skicák, mapující Sošťákovu ranou kreslířskou a malířskou tvorbu z doby jeho půlroční studijní stáže na pařížské univerzitě. Role kmotrů se ujali autorův kamarád, hudebník František Segrado a nakladatel knihy Pavel Kotrla. O hudební doprovod se postarala známá vsetínská formace Žamboši, která představila několik písní, včetně songů ze svého nejnovějšího alba Louvre (2018). Oslavenci zazpíval i František Segrado, jehož v refrénu doprovázel zcela zaplněný sál.

Po vernisáži následovala prohlídka samotné výstavy a také závěrečné hodnocení kurátorky Olgy Méhešové: „Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě této výstavy. Hlavně pak samotnému Liborovi Sošťákovi za skvělou profesionální spolupráci a perfektní podklady.“

Více o výstavě a autorovi najdete ZDE

Jiří Koňařík, propagační pracovník