Na zámku Vsetín bylo k vidění přes 150 druhů živých hub


< >


25.září 2017


Během posledního týdne rostou houby "jako po dešti" a na Valašskou přišla tak dlouho očekávaná houbařská sezóna. Také na zámku Vsetín byla mykologii věnovaná týdenní Výstava živých hub.

Od úterý 19. 9. do neděle 24. 9. 2017 byla na zámku Vsetín k vidění Výstava živých hub, která zahrnovala aranžované stoly prohýbající se nasbíranými druhy hub, fotografickou výstavu s názvem „Houby nejedlé a jedovaté“ fotografa a mykologa Jiřího Nováka a mykologickou videoprojekci. K výstavě byly připraveny i lektorské programy pro školy, které navštívilo 350 žáků základních a středních škol. Během pracovních dnů probíhala také mykologická poradna pod vedením mykologů Ing. Jiřího Lederera a Jiřího Nováka.

Celkem se podařilo nasbírat 156 druhů hub, z nichž 67 bylo jedlých, 75 nejedlých a 14 druhů jedovatých. Ze vzácnějších druhů lze jmenovat bedlovnici zlatou, hlívu chlupatou, ježatec různozubý, líhu nečistou, mozkovku rosolovitou, ohňovec Hartingův, podloubník siný či slizobedlu lesklou. Kompletní seznam hub naleznete v příloze.