Mezinárodní projekt Kniha je kamarád – výsledková listina


< >


13.březen 2018

„Kniha je kamarád“ je mezinárodní projekt, ve kterém si čtenáři vzájemně doporučují knihy k přečtení. Zahájen byl 1. září 2017 a příjem soutěžních prací byl ukončen 28. února 2018. Porota vybírala ze 751 doporučení knih ze tří zemí, z České republiky, Polska a Slovenska. Uděleno bylo 34 ocenění, z toho tři pro kolektivy, a to na základě toho, že porotci sami dostali chuť si knihu přečíst, tak skvěle a vtipně či atraktivně byla doporučena.

Projekt vyhlásila Střední škola Kostka, spisovatelka Šárka Junková a Muzeum regionu Valašsko, p. o., pod záštitou Obce spisovatelů ČR.

Ceny budou slavnostně předány ve dvou termínech, a to vždy v prostorách Muzea regionu Valašsko. Nejprve ve Valašském Meziříčí v zámku Kinských, a to v pátek 16. 3. 2018 v 15.00 hodin, u příležitosti tvůrčí dílny připravené k výstavě Obrázky nejen z pohádky Magdy Veverkové, a následně v zámku Vsetín, ve čtvrtek 22. 3. 2018 od 16.00 hod., kde slavnostní okamžiky zdůrazní také hudební vystoupení studentů Kostky pod vedením paní učitelky Kateřiny Bazelové.

Na tuto malou slavnost s předáváním cen zveme nejen oceněné, ale i jejich kamarády, spolužáky, přátele, učitele… přijďte s námi oslavit svátek knihy, čtení a čtenářů. Pokud jste četli něco opravdu exra dobrého…vezměte knihu s sebou, budeme rádi, když se o své doporučení knihy podělíte!!

Jaroslava Ševčíková

za organizátory