Masopustní soutěžení s muzeem


< >


24.leden 2018


3. ročník zábavných soutěží na Zámeckém masopustu

Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje již 3. ročník masopustních soutěží, které se uskuteční v rámci akce Zámecký masopust ve vsetínském muzeu. Zapojit se můžete nejen do tradiční pekařské soutěže O nejvykutálenější koblížek, ale soutěžit lze také o titul Nejlepší masopustní maska nebo se pobavit při pátračce o jitrnici či při žonglování s jelity...

Máte-li zájem předvést své pekařské dovednosti a hrát o hodnotné ceny, přineste v neděli 11. února do 15 hodin na vsetínský zámek vlastnoručně vyrobené domácí koblihy s náplní či bez, a to v počtu nejméně 4 kusů. (Na pokladně muzea budou mít soutěžící nárok na slevu vstupného.) U koblih uveďte použité ingredience, své jméno a příjmení, rok narození, adresu a kontakt. Odborná porota bude hodnotit nejen jejich chuť, ale také vzhled a vůni. Vyhlášení vítězů 1. až 3. místa proběhne v 16 hodin v Mramorovém sále.

Účastníci soutěže O nejlepší masopustní masku, mohou v masce do muzea rovnou přijít (pak na ně čeká příjemný bonus v podobě zlevněného vstupného), a nebo si škrabošku dodatečně zhotoví v muzejní dílně.

Olga Mehešová, koordinátorka soutěží