Den otevřených dveří k 100. výročí vzniku republiky


< >


25.říjen 2018


Oslavte státní svátek 28. října návštěvou muzea.

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří k 100. výročí vzniku Československa: v neděli 28. října 2018 je vstup do vsetínského, lešenského i valašskomeziříčského zámku Kinských bezplatný.

Muzeum regionu Valašsko první den zpřístupní ve vsetínském zámku jubilejní výstavu Republika. V objektu můžete zároveň zhlédnout fotografickou výstavu Valašsko můj domov a potěšit se výstavou poetické tvorby Kornelie Němečkové s interaktivitami pro děti. Otevřeny jsou i expozice a zámecká věž s výhledem na město a okolí.

V zámku Kinských ve Valašském Meziříčí můžete navštívit výstavu Ať žije republika!, která přibližuje kulturu a běžný život za doby první republiky ve valašskomeziříčském a rožnovském regionu. Prohlídku výstavy lze zpestřit vyfocením v dobovém kostýmu na pozadí prvorepublikového interiéru, listováním v módních a regionálních časopisech z 20. a 30. let či návštěvou útulné muzejní kavárny. Kromě výstavy k výročí vzniku Československa je k vidění vedle expozic i komorní výstava Konopí - minulost i budoucnost.

Na zámku v Lešné máte 28. října poslední příležitost zhlédnout komorní výstavu plastik nevidomé sochařky Marianny Jánošíkové Machalové. K prohlídce se nabízí také expozice či výstavy historických vedut Krajina starých sídel a fotografií hub Jiřího Nováka. Zážitek ze svátečního dne jistě umocní procházka romantickým parkem v barvách podzimu.

Doufáme, že Vám návštěva muzea zpříjemní sváteční chvíle.

pracovníci Muzea regionu Valašsko