Zpívánky: Místa v písních ukrytá

Hudební pořad | Zpívánky: Místa v písních ukrytá | 24.26.duben 2018, Zámek Vsetín, Mramorový sál | #
Hudební pořad je doplněna programem pro školy

Hudební pořad začne za 3 dny.

Pro velký úspěch vyhlašujeme opakování akce pro školy s názvem Zpívánky: Místa v písních ukrytá. V malém zámeckém muzikálu složeném ze známých českých a moravských lidovek i pohádkových písniček opět rozezpíváme děti formou karaoke show! Zahrajeme vám na mnoho hudebních nástrojů a poznáme známé místa naší krásné země.

Zpívánky jsou hudební vzdělávací pořad muzikálového typu, který zábavnou formou přibližuje život na Valašsku dětem i dospělým. Program si klade za cíl probudit u dětí a mládeže zájem o Valašsko, seznámit je podrobněji s krajinou, přírodou, lidmi, krojem, způsobem života. Hlavní postavou příběhu je ogar Janík, který odchází z rodné vesnice do světa na zkušenou. Putuje po české zemi, navštěvuje česká a moravská města. S kamarádem je odveden na vojnu, oba jsou ranění a vracejí se společně domů, kde na Jeníka čeká jeho milá Hanička. Pořad, který je složený ze známých českých a moravských lidových a pohádkových písní, nabízí možnost blíže seznámit s hudebními nástroji a etnografií a historií.

Loni v květnu navštívilo program " Zpívánky 2: Místa v písních ukrytá" 315 žáků mateřských a základních škol, vzbudil pozitivní ohlasy a proto jsme se rozhodli jej zopakovat. V roce 2016 probíhal na zámku Vsetín obdobný pořad se zaměřením na život krále a císaře Karla IV.

KDY: 24. - 26. 4. 2018 v 9:00, 10:00 a 11:00 hod.
KDE: zámek Vsetín
DÉLKA: 50 min
CENA: MŠ 20 Kč, ZŠ 30 Kč
pedagogický doprovod zdarma

Na Zpívánky se přihlašujte ZDE nejpozději do 8. 4. 2018 (rezervujte si místa včas, kapacita je omezená).

Lektorské programy pro školy (zámek Vsetín)lektorský programZámek Vsetín1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Aktuální nabídka lektorských programů na zámku Vsetín platná od 1. 9. 2017 do 30. 6. 2018.
TattoovýstavaZámek Vsetín28.1.17.6. 2018
Výstava / Netradiční výstava zaměřena na fenomén zdobení lidského těla barvou provázející lidstvo několik tisíciletí.
KROSIENKAvýstavaZámek Vsetín24.2.27.5. 2018
Výstava / výstava textilií pletených na rámu z muzejních sbírek a současná tvorba Blanky Ammann Mikolajkové a Sylvy Antony Čekalové
Kraslice a dřevořezbavýstavaZámek Vsetín10.3.6.5. 2018
Výstava / Výstava prezentující kraslice a dřevořezbu manželů Pařenicových
Fotosoutěž Valašsko – můj domov 2018soutěžZámek Vsetín20.3.30.7. 2018
Soutěž / Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá III. ročník soutěže pro amatérské fotografy. Snímky s valašskou tématikou zhodnotí odborná porota a ty nejzdařilejší budou vytištěny a vystaveny v galerii vsetínského zámku.
Textilní odpoledneakceZámek Vsetín21.4. 2018
Akce / Odpoledne se starobylými i novějšími textilními technikami, rukodělnými dílnami, textilním jarmarkem a módní přehlídkou.