Vsetínský krpec 2000–2018: od počátků po současnost

Výstava převzatá | Vsetínský krpec 2000–2018: od počátků po současnost | 29.červen15.červenec 2018, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Výstava začne za více než týden.

Panelová výstava s projekcí v TV o historii a současnosti Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec je realizována při příležitosti jeho 10. ročníku.

Výstavu obrazových materiálů zpestří vzpomínky organizátorů, kteří stáli u zrodu Vsetínského krpce. Bienále je koncipováno jako čtyřdenní slavnost folkloru, lidových tradic i umění, která patří mezi největší ve Zlínském kraji. Účastní se ho nejen domácí folklorní soubory, cimbálové a dechové muziky, ale hostují na něm i zahraniční soubory nejen z Evropy, ale také z Asie, Afriky nebo Ameriky.

Na výstavě spolupracoval Dům kultury Vsetín s Muzeem regionu Valašsko, se Státním okresním archivem Vsetín a s Fotoklubem Vsetín.

Autor výstavy: Zdeněk Holoubek, DKV

Autoři fotografií: členové Fotoklubu Vsetín

Projekce v TV: z podkladů DKV a FV zpracoval Milan Ošťádal, MRV

Mgr. Olga Mehešová / kurátor-historik umění

Lektorské programy pro školy (zámek Vsetín)lektorský programZámek Vsetín1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Aktuální nabídka lektorských programů na zámku Vsetín platná od 1. 9. 2017 do 30. 6. 2018.
Fotosoutěž Valašsko – můj domov 2018soutěžZámek Vsetín20.3.30.7. 2018
Soutěž / Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá III. ročník soutěže pro amatérské fotografy. Snímky s valašskou tématikou zhodnotí odborná porota a ty nejzdařilejší budou vytištěny a vystaveny v galerii vsetínského zámku.
Po stopách ztraceného časuvýstavaZámek Vsetín13.5.1.7. 2018
Výstava / Výstava výtvarných prací žáků Masarykova gymnázia Vsetín k 90. výročí založení školy
Život Integry očima studentů a Jindřicha ŠtreitavýstavaZámek Vsetín3.6.26.8. 2018
Výstava / Výstava k 25 letům existence vsetínské "skoly pro všechny"