Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ

Lektorský program | Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ | 1.září 201630.červen 2017, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #
Lektorský program je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Lektorský program právě probíhá.

Vážení pedagogové, dovolte, abychom Vám, jako každoročně, nabídli programy pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Nabídka lektorských programů a akcí na školní rok 2016/17

Programy pro žáky jsou určeny jak dětem z mateřských, tak i základních škol a také středoškolákům. Je možné je využít v rámci výuky, k doplnění učiva, k realizaci vybraných průřezových témat i k rozvíjení klíčových kompetencí žáků. Vzdělávací lektorské programy jsou zpracovány v návaznosti na učivo RVP pro příslušnou věkovou skupinu, tvořivé, hravé a rozvíjející lektorské programy pak doporučujeme například pro mateřské školy, pro školní družiny, kroužky a zájmové útvary. Všechny programy nabízí žákům kromě vědomostí i zážitek a poznávání nového prostředí. Sbírkové předměty mají své příběhy a jejich prostřednictvím se žáci lépe učí a poznávají nové věci.

Programy s prvky interaktivity pro vás připravuje tým odborníků napříč vědními obory od archeologie, historie, etnografie a kunsthistorie k přírodním vědám včetně environmentální výchovy. Jsou připravovány zejména ke stálým expozicím jednotlivých muzejních objektů, ale i k aktuálním výstavám či událostem (Vánoce, Velikonoce, Den Země atd.). Muzeum v rámci programů nabízí využití rozsáhlých sbírek, které jsou autentickými doklady života místních lidí a podávají svědectví o okolní krajině, o regionu.

Pro učitele jsme připravili v letošním školním roce v rámci DVPP čtyři vzdělávací programy. Jejich cílem je otevřít muzeum škole a inspirovat učitele, nabídnout jim možnost odborného růstu i rozvoje v oblasti, která je zajímá.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Pracovníci Muzea Regionu Valašsko, p. o.

Mgr. Jan Husák / progr. pracovník EVVO, dokumentátor
Jitka Plátková / programový pracovník

Zbrojovka a městovýstavaZámek Vsetín21.3.10.6. 2017
Výstava / Muzeum regionu Valašsko, p. o. připravilo u příležitosti 80. výročí založení Zbrojovky Vsetín zajímavou výstavu, která Vás seznámí s historií továrny a připomene její význam pro rozvoj města.