Podzimní prázdniny v muzeu 2017

Akce | Podzimní prázdniny v muzeu 2017 | 26.27.říjen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Akce začne za více než týden.

Přijďte si užít podzimní prázdniny do muzea! Čeká Vás pestrý program plný zajímavostí, her a zábavy. Od 26. do 27. října 2017 jsme pro Vás připravili aktivity vždy na každý den od 9:00 do 16:00 hodin.

Těšit se můžete na tvoření různých podzimních dekorací: ve čtvrtek 26. 10. 2017 si vyrobíme originální aranže podle vlastního vkusu a v pátek 27. 10. 2017 se pustíme do výroby pestrobarevných podzimních svítilen.

Na programu nebude chybět ani tvoření, kde hojně využijeme všemožných darů podzimu. Připraveny budou také didaktické hry nebo povídání o podzimu, jeho krásách a svátcích, které v tomto období slavíme.

Každý účastník akce je též srdečně zván k návštěvě výstavy s názvem Krajináři Valašska, která je v ceně vstupenky. K vidění budou mistrovská díla zachycující nejmalebnější zákoutí valašské krajiny. Těšit se můžete na díla takových velikánů krajinomalby jako byli například A. Mervart, B. Jaroněk, J. Hapka, A. Schneiderka, A. Strnadel a další.

Neváhejte a přijďte k nám na zámek strávit báječné podzimní chvíle. Těšíme se na Vás!

Mgr. Tereza Kašparová / dokumentátor, archeolog

Lektorské programy pro školy 2017/2018lektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Žijí s námivýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí5.10. 20177.1. 2018
Výstava / O zvířatech žijících s námi doma. O těch, o kterých víme i o těch, které jen tušíme.
Mezinárodní den archeologie – Od pračlověka k archeologoviakceZámek Kinských, Val. Meziříčí17.20.10. 2017
Akce / Přijďte si vyzkoušet štípání kamenných nástrojů, seznámit se s hrnčířskou dílnou, zpracováním mědi a archeologickým výzkumem.
Co nového v archeologii na Valašsku?přednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí19.10. 2017
Přednáška / Odborná přednáška a setkání zájemců o archeologii