Panenky ze všech koutů světa

Výstava vlastní | Panenky ze všech koutů světa | 8.květen26.srpen 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #

Výstava právě probíhá.

Hravá i poučná výstava přibližující dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.

Valašskomeziříčská pobočka Muzea regionu Valašsko si pro vás na letní návštěvnickou sezonu připravila sběratelskou výstavu historických i současných panenek paní Jiřiny Douchové z Horní Bečvy. Jejich majitelka se sbírání panenek věnuje více než tři desítky let a za tuto dobu nashromáždila úctyhodnou sbírku čítající více šest stovek panenek ze všech koutů světa. Výstava prezentuje reprezentativní výběr ze sběratelčiny kolekce a představuje takřka tři stovky historicky či sběratelsky zajímavých exponátů, kteří mají mnozí z nás spojené s pouhou hračkou pro malá děvčátka. Tušili jste však, že rozličné panenky například vozili svým blízkým z dalekých cest námořníci, nebo se dávaly „do kúta“ malým samurajům? Zájemci o historii panenky se dozví všechny potřebné informace na doprovodných textových panelech, jejichž autorkou je uznávaná odbornice na tuto problematiku, PhDr. Blanka Petráková z Muzea luhačovického Zálesí, pobočky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Pro dětské kolektivy je k výstavě připraven lektorský program Malí dospělí, aneb jak se žilo dětem v minulosti.

Kurátor
Mgr. Ivana Ostřanská / kurátor - historik, knihovník

Lektorské programy pro školy 2017/2018lektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Cihla, hlína, keramikavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.4.17.6. 2018
Výstava / Poučná i hravá výstava věnovaná cihle jako stavebnímu materiálu a 180. výročí založení hrachovecké cihelny.