Panenky ze všech koutů světa

Výstava vlastní | Panenky ze všech koutů světa | 8.květen26.srpen 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Výstavní sály v 1. patře | #

Výstava právě probíhá.

Hravá i poučná výstava přibližující dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.

Valašskomeziříčská pobočka Muzea regionu Valašsko si pro vás na letní návštěvnickou sezonu připravila sběratelskou výstavu historických i současných panenek paní Jiřiny Douchové z Horní Bečvy. Jejich majitelka se sbírání panenek věnuje více než tři desítky let a za tuto dobu nashromáždila úctyhodnou sbírku čítající více šest stovek panenek ze všech koutů světa. Výstava prezentuje reprezentativní výběr ze sběratelčiny kolekce a představuje takřka tři stovky historicky či sběratelsky zajímavých exponátů, kteří mají mnozí z nás spojené s pouhou hračkou pro malá děvčátka. Tušili jste však, že rozličné panenky například vozili svým blízkým z dalekých cest námořníci, nebo se dávaly „do kúta“ malým samurajům? Zájemci o historii panenky se dozví všechny potřebné informace na doprovodných textových panelech, jejichž autorkou je uznávaná odbornice na tuto problematiku, PhDr. Blanka Petráková z Muzea luhačovického Zálesí, pobočky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Pro dětské kolektivy je k výstavě připraven lektorský program Malí dospělí, aneb jak se žilo dětem v minulosti.

Kurátor
Mgr. Ivana Spitzer Ostřanská / kurátor - historik, knihovník

Josef Petrák - malíř duchovního interiéruvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí20.6.19.8. 2018
Výstava / Výstava řemesla a díla valašskomeziříčského malíře, který svou tvorbou obohatil 170 moravských chrámů a kaplí.
GSVM 2018výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí21.6.21.10. 2018
Výstava / Výstava ateliérového skla z 3. ročníku mezinárodního sklářského sympozia Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí
Letní dobrodružství v muzeu 2019akceZámek Kinských, Val. Meziříčí30.6.2.9. 2018
Akce / Muzeum ve Valašském Meziříčí opět připravilo na letní prázdniny pokladovou hru pro celou rodinu.
Karpatská setkánívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.7.16.9. 2018
Výstava / Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.