O medvědech s Václavem Chaloupkem

Přednáška | O medvědech s Václavem Chaloupkem | 4.červen 2018 v 00.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Sál | #
Přednáška je doplněna programem pro školy

Přednáška začne za 2 týdny.

Většinu svých zvířecích hrdinů vychoval téměř od narození sám a během natáčení si k nim vytvořil silný citový vztah. Během deseti let natočil seriál o lišce, medvědech, vydře, rysovi i vlcích. Jak vzpomíná na prožité chvíle a kde žijí jeho slavní hrdinové dnes? O tom všem si budeme povídat s režisérem, scénáristou a milovníkem přírody Václavem Chaloupkem.

„Svými seriály se snažím změnit vztah dětí i dospělých k některým živočichům. Pokud tyto večerníčky vyvolají zájem dětí o přírodu, splní to svůj účel," říká nadšeně režisér Václav Chaloupek.

Deset let pracoval v zoologické zahradě v Plzni, později se stal redaktorem České televize pro Západočeský kraj. V roce 1997 natočil svůj první televizní seriál Tuláček. Následovali Méďové, Vydrýsek, Madla a Ťap a další. Z cest po jižní Africe natočil třídílný dokument a čtyři desítky krátkých reportáží. Většina jeho televizních titulů byla vydána i v knižní podobě. Za svou práci získal několik ocenění.

Nenechte si ujít toto vzácné setkání!

Termín: 4. 6. 2018
9:00 program pro základní školy – na objednání
10:30 program pro základní školy – na objednání
17:00 program pro veřejnost

Školní kolektivy mohou objednávat:
Email: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Délka programu: 60 min.

Vstupné: 50 Kč dospělí, 30 Kč děti, pedagogický doprovod zdarma

Mgr. Květa Zemanová / programový pracovník, dokumentátor

Lektorské programy pro školy 2017/2018lektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Cihla, hlína, keramikavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.4.17.6. 2018
Výstava / Poučná i hravá výstava věnovaná cihle jako stavebnímu materiálu a 180. výročí založení hrachovecké cihelny.
Panenky ze všech koutů světavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí8.5.26.8. 2018
Výstava / Hravá i poučná výstava přibližující ucelenou a dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.