Mezinárodní den archeologie v zámku Vsetín

Akce | Mezinárodní den archeologie v zámku Vsetín | 23.25.říjen 2018, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy

Akce začne pozítří.

V rámci Mezinárodního dne archeologie, i tento rok nabídneme žákům i studentům možnost vyzkoušet si experimentální archeologii, poznávání archeologických nálezů z regionu a také závěrečný „archeologický výzkum“ v pískovišti s nasimulovanou archeologickou situací. Na výběr budou dvě dějinné období a to doba kamenná, kterou bude reprezentovat ateliér výrobce štípaných pazourkových nástrojů, nebo doba měděná, jenž bude představená dílnou pravěkého měditepce.

Akce proběhne v obou muzejních městech a to v rozmezí od 16. do 19. 10. v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí a od 23. do 25. 10 v zámku ve Vsetíně.

Akce pro školní kolektivy po předchozím objednání na:
zamek.vsetin@muzeumvalassko.cz
Objednávat se můžete na recepcích, nebo u autora tohoto příspěvku.

Vstupné pro školní kolektivy: ZŠ, SŠ 30 Kč, MŠ 20 Kč.

Mgr. Samuel Španihel / archeolog

Výstava snímků z fotosoutěže Valašsko můj domovvýstavaZámek Vsetín8.9.18.11. 2018
Výstava / V letošním roce proběhl třetí ročník soutěže amatérských fotografů pořádané Muzeem regionu Valašsko.
Kornelie Němečková – vystřihovánky, podmalby, tapiserievýstavaZámek Vsetín14.10. 201820.1. 2019
Výstava / Výstava vsetínské rodačky, výtvarnice Kornelie Němečkové s interaktivitami pro děti.
Kouzlo vystřihováneklektorský programZámek Vsetín16.10. 201820.1. 2019
Lektorský program / Doprovodný program k výstavě výtvarnice a vsetínské rodačky Kornelie Němečkové, autorky známé televizní znělky Zpívánky.