Mezinárodní den archeologie – Od pračlověka k archeologovi

Akce | Mezinárodní den archeologie – Od pračlověka k archeologovi | 17.20.říjen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy

Akce začne dnes v 8.00 hodin.

Přijďte si vyzkoušet v rámci Mezinárodního dne archeologie štípání kamenných nástrojů, seznámit se s hrnčířskou dílnou, zpracováním mědi a archeologickým výzkumem. Těšit se můžete na vyzkoušení nových předmětů pořízených z projektu Ministerstva kultury ČR, k dispozici budou rádelka na zdobení keramiky i masivní pravěké sekery. Připravené bude také velké pískoviště, kde si budete moci vyzkoušet archeologický výzkum se vším, co k němu patří.

Akce pro školní kolektivy po předchozím objednání na tel. 734 236 279, zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz.

Vstupné pro školní kolektivy: ZŠ, SŠ 30 Kč, MŠ 20 Kč.

Mgr. Samuel Španihel / archeolog

Lektorské programy pro školy 2017/2018lektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Žijí s námivýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí5.10. 20177.1. 2018
Výstava / O zvířatech žijících s námi doma. O těch, o kterých víme i o těch, které jen tušíme.
Co nového v archeologii na Valašsku?přednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí19.10. 2017
Přednáška / Odborná přednáška a setkání zájemců o archeologii