Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda Christa

Akce | Městečko mých vzpomínek aneb Plkačky Leopolda Christa | 23.leden 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, Sál | #

Akce začne za 4 dny.

K poznání historie mohou skvěle přispět díla, která sice krátce po svém vzniku upadnou v zapomnění, ale jsou objevena o řadu let či staletí později. To je i případ kroniky krásenského rodáka, akad. sochaře Leopolda Christa (1906–1985). Rukopisné dílo L. Christa bylo roku 1997 zakoupeno od jeho dcery, paní Blanky Švidrnochové a zapsáno do sbírek Muzea regionu Valašsko. Povídání bylo původně určeno právě pouze dceři Blaničce. Podvečernímu vyprávění vždy naslouchala i jeho manželka, a to tak ráda, že se jej rozhodla zachytit na papír – L. Christ pak rukopis zkrášlil svými kresbami a fotografiemi z rodinného archívu.

V jeho soukromém vyznání a rodinných vzpomínkách ožívá dávný příběh každodenního života obyvatel Krásna, Valašského Meziříčí a jejich okolí na počátku 20. století. Život chudáků, zemědělců, živnostníků i šlechty, život naplněný radostmi i smutkem, svázaný místními zvyklostmi i staletými tradicemi.

Naše muzeum v loňském roce získalo finanční dotaci Města Valašské Meziříčí, s jejíž pomocí mohlo toto cenné dílo vydat tiskem. Zveme Vás proto nyní na slavnostní křest knihy, který se bude konat v úterý 23. ledna od 16:00 hodin. Vystoupí Mužský pěvecký sbor Beseda a zároveň si připomene 112. výročí narození Leopolda Christa.

Kurátor
Mgr. Ivana Ostřanská / kurátor - historik, knihovník

Lektorské programy pro školy 2017/2018lektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201730.6. 2018
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Ptáci na krmítku a v zimním parkuexkurzeZámek Kinských, Val. Meziříčí24.11. 20177.2. 2018
Exkurze / Exkurze do parku u zámku Kinských spojená s poznáváním ptáků a jejich pozorováním na krmítcích.
Pour FélicitérvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí26.11. 201728.1. 2018
Výstava / Komorní výstava novoročních přání regionálních výtvarníků.
Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádkyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí12.1.8.4. 2018
Výstava / Výstava hravých dětských ilustrací původem rožnovské autorky, jejíž pestré obrázky zdobí více než čtyři desítky knih.