Letní dobrodružství v muzeu

Akce | Letní dobrodružství v muzeu | 1.červenec31.srpen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Akce právě probíhá.

V muzeu se nachází spousta podivuhodných věcí s poutavými příběhy. Pojďte je objevovat! Při pátrání po pokladu se setkáte s vydrou říční, seznámíte se s (malovanou) rodinou hudebního skladatele Petra Hapky a zjistíte, v jakém vozítku byste strávili dětství, kdybyste se narodili třeba před 100 lety.

Muzeum ve Valašském Meziříčí připravilo na letní prázdniny pokladovou hru pro celou rodinu. Poklad je ukrytý v jedné z komnat v zámku Kinských. Jenže takový zámek má desítky místností, tak kde ho hledat? Abyste získali indicii odhalující místo úkrytu pokladu, je třeba vyřešit několik úkolů a objevit několik pozoruhodností a nesrovnalostí. A tady bude zapotřebí trocha dobrodružného ducha, důvtipu, bystré oko a tužka.

Hrací list k pokladovce získáte v zámku Kinských nebo v Turistickém informačním centru sídlícím na II. nádvoří zámku Žerotínů. Hledačům doporučujeme vzít s sebou tužku a začít své pátrání nejpozději v 16 hodin. Poklad je přístupný po dobu letních prázdnin denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin, cena hry je 10 Kč k platné vstupence.

Vzhůru za pokladem, dobrodružství nečeká!

Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění

Čus vydrus!výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí16.5.24.9. 2017
Výstava / Výstava formou vtipného komiksu představuje život vyder a některých dalších obyvatel našich vod.
Malířský svět Josefa HapkyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí4.7.10.9. 2017
Výstava / Komorní výstava dosud nevystavených kreseb a maleb z pozůstalosti po hudebním skladateli Petru Hapkovi
Komentované procházky Valašským Meziříčím akceZámek Kinských, Val. Meziříčí12.7.30.8. 2017
Akce / Památky a zajímavosti města objevované cestou ze zámku Žerotínů k zámku Kinských