Kdo má domy mezi stromy?

Soutěž | Kdo má domy mezi stromy? | 9.12.květen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Soutěž je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Soutěž začne za více než týden.

Jste soutěživí a hraví? Přijďte poměřit své síly v přírodovědné soutěži! Společně zjistíme, jaká je souvislost mezi stromy a živými organismy. Čeká Vás také poznávačka a zábavný praktický úkol. Soutěž se odehrává v interiérech výstavy Stromy jako domy.

Soutěž tematicky doplňuje výstavu Stromy jako domy – poodhalí souvislosti mezi stromy a živými organismy. Žáci se hravou formou seznámí se základními druhy dřevin, neopomeneme však ani povídání o lese jako významném biotopu naší krajiny. Soutěž je určena žákům 1. a 2. stupně ZŠ, kteří budou rozděleni do jednotlivých soutěžních kategorií dle věku.

Pokud byste však nechtěli nic nechat náhodě, zúčastněte se ještě před soutěží lektorského programu Stromy jako domy, kde se dozvíte řadu potřebných informací.

Návaznost na školní výuku:
• program je určen žákům 1. a 2. stupně ZŠ
• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program navazuje na RVP, podporuje rozvoj klíčových kompetencí a naplnění
průřezového tématu Environmentální výchova

Délka lektorského programu: 45 minut

Vstupné: žák ZŠ/20 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Program vede: Mgr. Bohdana Šimčíková

Program je součástí nabídky environmentálního střediska muzea Modrásek.

Program po předchozím objednání, lektorský program objednávejte na: Tel.: 734 236 279, e-mail: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

Mgr. Bohdana Šimčíková / programový pracovník, dokumentátor

Lektorské programy pro školylektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí1.9. 201630.6. 2017
Lektorský program / Vážení pedagogové, přicházíme s nabídkou lektorských programů pro školy.
Výtvarná soutěž Nakresli rally!soutěžZámek Kinských, Val. Meziříčí15.11. 20162.7. 2017
Soutěž / Výtvarná soutěž na téma Nakresli rally!
Háčkované dějinyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí19.1.7.5. 2017
Výstava / Dějinami významných okamžiků naší historie nás provedou háčkované figurky známých historických osobností.
Stromy jako domyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí28.3.2.7. 2017
Výstava / Interaktivní výstava s přírodovědnou tematikou nabídne ukázky přirozeného prostředí, ve kterém žijí někteří savci, obojživelníci, hmyz i houby.
Výstava Den Země – 22. dubenvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí4.30.4. 2017
Výstava / Malá výstavka věnovaná Dni Země.