Zpívánky: Místa v písních ukrytá

Hudební pořad | Zpívánky: Místa v písních ukrytá | 24.26.duben 2018, Zámek Vsetín, Mramorový sál | #
Hudební pořad je doplněna programem pro školy

Pro velký úspěch vyhlašujeme opakování akce pro školy s názvem Zpívánky: Místa v písních ukrytá. V malém zámeckém muzikálu složeném ze známých českých a moravských lidovek i pohádkových písniček opět rozezpíváme děti formou karaoke show! Zahrajeme vám na mnoho hudebních nástrojů a poznáme známé místa naší krásné země.

Zpívánky jsou hudební vzdělávací pořad muzikálového typu, který zábavnou formou přibližuje život na Valašsku dětem i dospělým. Program si klade za cíl probudit u dětí a mládeže zájem o Valašsko, seznámit je podrobněji s krajinou, přírodou, lidmi, krojem, způsobem života. Hlavní postavou příběhu je ogar Janík, který odchází z rodné vesnice do světa na zkušenou. Putuje po české zemi, navštěvuje česká a moravská města. S kamarádem je odveden na vojnu, oba jsou ranění a vracejí se společně domů, kde na Jeníka čeká jeho milá Hanička. Pořad, který je složený ze známých českých a moravských lidových a pohádkových písní, nabízí možnost blíže seznámit s hudebními nástroji a etnografií a historií.

Loni v květnu navštívilo program " Zpívánky 2: Místa v písních ukrytá" 315 žáků mateřských a základních škol, vzbudil pozitivní ohlasy a proto jsme se rozhodli jej zopakovat. V roce 2016 probíhal na zámku Vsetín obdobný pořad se zaměřením na život krále a císaře Karla IV.

KDY: 24. - 26. 4. 2018 v 9:00, 10:00 a 11:00 hod.
KDE: zámek Vsetín
DÉLKA: 50 min
CENA: MŠ 20 Kč, ZŠ 30 Kč
pedagogický doprovod zdarma

Na Zpívánky se přihlašujte ZDE nejpozději do 8. 4. 2018 (rezervujte si místa včas, kapacita je omezená).Zaujala Vás tato Hudební pořad? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Zpívánky: Místa v písních ukrytá".

Starší události podobného charakteru

Zpívánky: Místa v písních ukrytáHudební pořadZámek a park v Lešné2.3.5. 2018
Hudební pořad / Honza jde do světa a na cestách ho potká mnoho dobrodružství! V malém zámeckém muzikálu opět rozezpíváme děti! Program je složený ze známých českých a moravských lidovek a pohádkových písniček formou karaoke show.
Sicílie, sopečná perla StředomořípřednáškaZámek Vsetín26.4. 2016
Přednáška / Jak se putuje po jihu Evropy na podzim vám představí Jan Husák v této jarní cestovatelské přednášce.
Výstava táborových hervýstavaZámek a park v Lešné1.22.4. 2014
Výstava / výstava obč. sdružení Pro táborníky
Karpatské dědictví – příroda, lidé a kulturavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí3.4.5.10. 2014
Výstava / Multimediální „zážitková“ výstava zaměřená na Karpaty, nejrozsáhlejší horský systém Evropy, je otevřena od 3. dubna 2014 v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.
cestovatelská přednáška KyrgyzstánpřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.2. 2016
Přednáška / Vydejte se s námi do země, která má nejdál k moři a přeci v ní najdete překrásné pláže, ze které je do Evropy daleko a přeci se jí přezdívá Švýcarsko, která má daleko k prosperitě a přesto zde najdeme spokojené lidi. Užasneme nad krásou Ťan-šanských hor, ochutnáme zázračný nápoj kumys a mnoho dalšího.
Sicílie – exotická perla StředomořípřednáškaZámek Vsetín11.2. 2014
Přednáška / Vydejte se na podzimní jízdu po tomto pestrém a trošku bláznivém středomořském ostrově.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.