Zbrojovka a město

Výstava vlastní | Zbrojovka a město | 21.březen10.červen 2017, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Od 21. března můžete ve vsetínském zámku navštívit novou výstavu s názvem Zbrojovka a město. V letošním roce uplyne 80 let od založení vsetínské zbrojovky a Vy máte jedinečnou možnost prohlédnout si znehodnocené originály či makety výrobků speciální techniky, kterou továrna dodávala zejména pro armádu. K vidění jsou zbraně, munice či pyrotechnické výrobky, ale i rozbušky nebo civilní výrobky továrny. První část výstavy se věnuje armádním zbraním, druhá část představuje současné firmy Austin Detonator s.r.o., Galvamet spol. s.r.o., Indet Safety Systems a.s. a ZVI a.s. Kromě toho se také dozvíte, jaký vliv měla továrna na urbanistický rozvoj Vsetína, na místní školství, sport a kulturu.

Kurátor
Mgr. Pavel Mašláň / kurátor-historik


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Zbrojovka a město".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Pavel Mašláň
VII. Templářské slavnostiakceZámek Vsetín26.8. 2017
Akce / V sobotu 26. srpna se koná oblíbené vsetínské historické odpoledne se středověkým jarmarkem. Vystoupí skupiny historického šermu, kejklíři a těšit se můžete také na středověkou kuchyni a bohatý program pro děti.
Karpatské roubenkyvýstavaZámek Vsetín24.6.15.10. 2017
Výstava / Výstava představuje tradiční způsob bydlení na Valašsku minulých staletích
Výročí osvobození VsetínaakceZámek Vsetín4.5. 2017
Akce / Připomeňte si s námi osvobození Vsetína. Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá společně s Městem Vsetín a Spolkem přátel historie prezentaci padesátky členů klubu vojenské historie, kteří poputují po trase, kudy armádní sbor postupoval při osvobozování republiky v roce 1945.
Migrace v minulosti a současnostipřednáškaZámek Vsetín30.3. 2017
Přednáška / Migrace obyvatel je jednou z výzev, které musíme v současnosti čelit. Jedná se o téma složité, často spojené s polopravdami a desinformacemi, které vyvolává mezi lidmi emotivní reakce
Samostatne a pritom spoločne - lidé, příroda, krajinavýstavaZámek Vsetín23.10. 20168.1. 2017
Výstava / Pracovníci Muzea regionu Valašsko a Vlastivedného múzea v Považské Bystrici v roce 2014 realizovali projekt financovaný z prostředků Fondu mikroprojektů Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika-Česká republika.
Templářské slavnosti 2016 akceZámek Vsetín21.8. 2016
Akce / Tradiční středověké odpoledne na zámku