Výstava živých hub 2017

Výstava vlastní | Výstava živých hub 2017 | 19.24.září 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Výstava je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Chodíte rádi na houby? Potkáváte v lese či na louce houby prapodivných tvarů a rozmanitých barev, které by Vás nenapadlo sbírat? Přijďte se s nimi seznámit na výstavu živých hub do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

K vidění budou právě rostoucí druhy vzácných i běžných hub v našem okolí. Nebudou chybět druhy jedlé, nejedlé či prudce jedovaté. Na informačních panelech se dozvíte to nejdůležitější ze života hub.

Součástí programu je výstava fotografií hub zachycených J. Novákem, a autorem komentovaná prohlídka fotografií a výstavy živých hub ve dnech 19. 9. a 21. 9. od 14:00 do 17:00.

Pro širokou veřejnost je ve středu 20. 9. 2017 a v pátek 22. 9. 2017 v době od 14:00 do 17:00 hodin připravena mykologická poradna pod vedením Ing. Jiřího Lederera. Našli jste zajímavou houbu? Přijďte se s ní pochlubit do muzea!

K výstavě je připraven lektorský program pro žáky mateřských, základních a středních škol s názvem Není houba jako houba.

Kurátor
Bc. Barbora Sasáková / kurátor-botanik


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Výstava živých hub 2017".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Bc. Barbora Sasáková
Svatojánské čarování akceZámek Kinských, Val. Meziříčí13.16.6. 2017
Akce / Přijďte se seznámit se svatojánskými zvyky a léčivými bylinkami