Výročí osvobození Vsetína

Akce | Výročí osvobození Vsetína | 4.květen 2017 v 10.00, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Ve čtvrtek 4. května uvidíte ve Vsetíně desítky vojáků v dobových uniformách i historickou vojenskou techniku.

„Přehlídka vojáků a vozidel I. československého armádního sboru začne v 10 hodin na prostranství před budovou bývalého okresního úřadu na Horním náměstí,“ uvádí koordinátor akce Mgr. Pavel Mašláň.

V 11 hodin proběhne u pomníku na Náměstí svobody pietní akt, který bude následovat prezentace vojenských vozidel na parkovišti před vchodem do gymnázia. Pro žáky základních škol je na zámku připraven pracovní list k tématu a prohlídka výstavy Zbrojovka a město a expozice V partyzánských horách.

Koordinátor
Mgr. Pavel Mašláň / kurátor-historik


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Výročí osvobození Vsetína".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Pavel Mašláň
VII. Templářské slavnostiakceZámek Vsetín26.8. 2017
Akce / V sobotu 26. srpna se koná oblíbené vsetínské historické odpoledne se středověkým jarmarkem. Vystoupí skupiny historického šermu, kejklíři a těšit se můžete také na středověkou kuchyni a bohatý program pro děti.
Karpatské roubenkyvýstavaZámek Vsetín24.6.15.10. 2017
Výstava / Výstava představuje tradiční způsob bydlení na Valašsku minulých staletích
Migrace v minulosti a současnostipřednáškaZámek Vsetín30.3. 2017
Přednáška / Migrace obyvatel je jednou z výzev, které musíme v současnosti čelit. Jedná se o téma složité, často spojené s polopravdami a desinformacemi, které vyvolává mezi lidmi emotivní reakce
Zbrojovka a městovýstavaZámek Vsetín21.3.10.6. 2017
Výstava / Muzeum regionu Valašsko, p. o. připravilo u příležitosti 80. výročí založení Zbrojovky Vsetín zajímavou výstavu, která Vás seznámí s historií továrny a připomene její význam pro rozvoj města.
Samostatne a pritom spoločne - lidé, příroda, krajinavýstavaZámek Vsetín23.10. 20168.1. 2017
Výstava / Pracovníci Muzea regionu Valašsko a Vlastivedného múzea v Považské Bystrici v roce 2014 realizovali projekt financovaný z prostředků Fondu mikroprojektů Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika-Česká republika.
Templářské slavnosti 2016 akceZámek Vsetín21.8. 2016
Akce / Tradiční středověké odpoledne na zámku