Velikonoce na zámku 2017

Výstava vlastní | Velikonoce na zámku 2017 | 8.17.duben 2017, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Výstava velikonočních kraslic malířů a maléreček z Valašska i dalších oblastí naaranžovaná v zámeckých historických interiérech s jarní květinovou výzdobou. K vidění je přes 100 kraslic od sběratelů, malířů, maléreček i mistrů lidové umělecké tvorby.

Zastoupeny jsou kraslice z vajec slepičích, husích i kachních zdobené nejrůznějšími technikami: škrábané, malované, dírkované (s okénky a tzv. madeira), drátkované, vosková batika, zdobené reliéfním voskem i jezerní sítninou. Kromě toho budou vystavena i jiná ptačí vejce, např. pštrosí (nandu a emu), holubí, křepelčí ad.

Své výrobky na výstavu dodali například Svatava Pavlicová z Prostřední Bečvy, Božena Pařenicová z Dolní Bečvy, Vladimír Bartošek z Rožnova pod Radhoštěm, Pavel Poulíček z Hvozdné u Zlína, Jaroslav Němec ze Zubří, Michaela Bařinová z Vidče, paní Olga Pětníková, paní Kučírková z Uherského Brodu, Alena Mrázková z Hrádku u Rokycan. Mezi sbírkovými kraslicemi najdeme asi 200 let staré škrábané a malované kraslice z Valašska od neznámého autora, škrábanou kraslici s valašským motivem pastýře a jeho stáda od zakladatele Asociace malířů a malířek kraslic ČR Josefa Vavroše ze Studénky.

Přijďte obdivovat jejich zručnost a získat velikonoční náladu a inspiraci. V zámeckém parku v té době navíc kvetou koberce sněženek, ladoněk a dalších jarních efemeroidů.Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Velikonoce na zámku 2017".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.