Valašský cestovatel 2019

Soutěž | Valašský cestovatel 2019 | 8.únor 2019 v 09.30, Zámek Vsetín, Mramorový sál | #
Soutěž je doplněna programem pro školy

Zveme vás na 3. ročník žákovské zeměpisné konference Valašský cestovatel, která se bude konat v pátek 8. 2. 2019 na zámku Vsetín. Organizátorem akce je Muzeum regionu Valašsko. Letos bude poprvé spojen se zeměpisnou soutěží. Konference je určena pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ a bude mít 4 části:

1. ÚVOD: Registrace účastníků (od 9:00 do 9:30), úvodní slovo organizátorů a zahájení (9:30). Vstupní poplatek je 20 Kč / žáka. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

2. PREZENTACE: Vybraní žáci budou prezentovat své zážitky z dovolené, výletu, sportovní aktivity či jiné cestovatelské zkušenosti. Nápaditosti se meze nekladou. K dispozici bude počítač a projektor, přijímáme prezentace ve formátu ppt, pptx či pdf. Délka prezentací by neměla přesahovat 10 minut. Po každé prezentaci bude prostor na diskuzi. Žáci s prezentací budou odměněni. Kapacita prezentací je omezena, výběr bude probíhat na základě včasnosti přihlášení a atraktivity příspěvku.

3. SOUTĚŽ: Pro přihlášené týmy bude připravena soutěž zaměřená na jejich vlastivědné a obecně zeměpisné znalosti. Žáci budou soutěžit v týmech o 3-5 členech. Důraz bude kladem nejen na znalosti, ale i spolupráci a schopnost syntetického myšlení. Téma soutěže bude letos "Česká republika, náš domov". Žáci, kteří měli prezentaci, mohou být členy soutěžních týmů.

4. VYHODNOCENÍ: Akce bude zakončena vyhodnocením soutěže a oceněním nejúspěšnějších týmů. Plánovaný konec žákovské konference Valašský cestovatel je ve 13:00 hod.

CÍLEM KONFERENCE JE: • rozvoj a podpora zeměpisných a vlastivědných znalostí • osvojení kompetencí k interpretaci a prezentaci cestovatelských zkušeností

ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

Pro registraci prezentujících žáků nebo soutěžních týmů vyplňte FORMULÁŘ (klikněte pro otevření)

• Přihlásit se můžete nejpozději do pondělí 28. 1. 2019, nebo do naplnění kapacity sálu.

• Dotazy pište na e-mail husak@muzeumvalassko.cz.

• Tisková zpráva z prvního ročníku: http://www.muzeumvalassko.cz/zpravy/uspesny-prvni-rocnik-festivalu-valassky-cestovatel/ a z druhého ročníku akce: http://muzeumvalassko.cz/zpravy/na-vsetinskem-zamku-probehlo-druhe-kolo-zakovske-zemepisne-konference/

• Změna programu vyhrazena.

Těšíme se na Vás!
Za organizátory

Mgr. Jan HusákZaujala Vás tato soutěž? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Valašský cestovatel 2019".

Starší události podobného charakteru

Cestovatelské úterkypřednáškaZámek Vsetín20.11. 201811.3. 2019
Přednáška / Cyklus pěti cestovatelských besed, které jsme pro vás přichystali v prostorách zámku Vsetín od listopadu 2018 do března 2019.
Maroko - Vábení SaharypřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí6.12. 2018
Přednáška / Královské město Marrákeš, bazary i koželužny, pouštní města, pohostinní Berbeři i arabští obchodníci, písečné duny i vysoké vodopády.
Cestovatelské úterky - KarpatypřednáškaZámek Vsetín6.3. 2018
Přednáška / Cyklus cestovatelských besed.
Sicílie, sopečná perla StředomořípřednáškaZámek Vsetín26.4. 2016
Přednáška / Jak se putuje po jihu Evropy na podzim vám představí Jan Husák v této jarní cestovatelské přednášce.
Zpívánky: Místa v písních ukrytáHudební pořadZámek a park v Lešné2.3.5. 2018
Hudební pořad / Honza jde do světa a na cestách ho potká mnoho dobrodružství! V malém zámeckém muzikálu opět rozezpíváme děti! Program je složený ze známých českých a moravských lidovek a pohádkových písniček formou karaoke show.
Zpívánky: Místa v písních ukrytáHudební pořadZámek Vsetín24.26.4. 2018
Hudební pořad / Honza jde do světa a na cestách ho potká mnoho dobrodružství! V malém zámeckém muzikálu opět rozezpíváme děti! Program je složený ze známých českých a moravských lidovek a pohádkových písniček formou karaoke show.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.