Sklářské kouzlení

Akce | Sklářské kouzlení | 19.březen 2017 v 14.00, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy

Výroba skleněných zápichů, rytí na skleničky, práce regionálních designérů či vinutí skleněných perlí na kahanu – to vše a ještě mnohem více bude opět k vidění (a vyzkoušení) na letošním Sklářském kouzlení.

Muzeum ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou ve Valašském Meziříčí připravilo pro návštěvníky oblíbené akce opět pestrý program. Svou vlastní dovednost a radost z tvorby si můžete otestovat hned ve čtyřech sklářských tvůrčích dílnách. Pokud svým šikovným rukám nedůvěřujete, můžete sledovat, jak ze skleněných tyčí vznikají perly a figurky nebo si můžete nechat vyrýt monogram na sklenici. Pro Sklářské kouzlení navíc připravujeme hned dvě komorní výstavy: nové práce studentů sklářské školy a výstavu současných sklářských designérů. Svá díla zde představí Josef Divín, Ondřej Strnadel, ale i designéři světelných objektů pro renomovanou firmu Lasvit: Petra Krausová a Libor Sošták, kteří před nedávnem otevřeli v Rožnově p. R. svůj vlastní ateliér. Se všemi čtyřmi autory se na akci můžete také potkat. Výstavu doplní objekt ilustrátorky a grafičky Magdy Veverkové-Hrnčířové, jehož se můžete na chvíli stát součástí a nechat se formovat deformovanými zrcadly.

Ze sklářského kouzlení si můžete odnést nejen vlastní výrobek a zážitek, ale i originální sklo, ať už ze školní huti či z některé z regionálních sklářských dílen. Atmosféru akce dokreslí hudba novojičínské Černé záře a ke komfortu jistě přispěje i sladké zboží cukrářek a zázemí muzejní kavárny.

Nechte se i Vy okouzlit sklem a přijďte objevit skleněný poklad: Sklářské kouzlení proběhne v neděli 19. března od 14:00 do 17:00 hodin.

Vstupné: dospělí 50 Kč/ děti 40 Kč

Koordinátor
Mgr. Kamila Valoušková / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Sklářské kouzlení".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Kamila Valoušková
Barevný svět – malujeme světlemakceZámek Kinských, Val. Meziříčí16.12. 2016
Akce / Hravý vzdělávací program při němž si děti vytvoří i originální novoročenku s vlastní fotografií.
Jaroňkova grafická dílnaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí15.11. 2016
Akce / Výtvarná dílna ve které se děti seznámí s dílem významného malíře a grafika a sami si vyzkouší náročnost klasické grafické techniky – tisk vícebarevného dřevo(lino)rytu.
Barevný svět – malířova paletaakceZámek Kinských, Val. Meziříčí3.10. 2016
Akce / Výtvarná dílna seznamující s přírodními vlastnostmi barev a vlivem barev na psychiku člověka.
Bohumír Jaroněk – Valašský impresionistavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí30.9.20.11. 2016
Výstava / Výstava maleb, barevných dřevorytů a dalších artefaktů významného valašského umělce, který propojil lidové umění s moderní tvorbou.
Barevný světvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí29.9. 20168.1. 2017
Výstava / Autorská interaktivní výstava o barvách z pohledu fyzika, ekologa i umělce, vycházející z projektu muzea, oceněném zvláštní cenou v národní soutěži Gloria Musaealis 2015.
Kamenné dopoledneakceKostel sv. Trojice, Val. Meziříčí13.9. 2016
Akce / Hravé Kamenné dopoledne nabízí jedinečnou možnost zacestovat si v čase až do doby kamenné.