RC modely zblízka!

Výstava vlastní | RC modely zblízka! | 19.leden12.březen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Výstava je doplněna programem pro školy

Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá ve spolupráci s Valašským leteckým klubem a městem Valašské Meziříčí výjimečnou výstavu věnovanou rádiem řízeným modelům.

Rádiem řízený (RC) model je co nejvěrnější zmenšená kopie skutečného stroje, která je plně funkční, pohyblivá a řízená na dálku ovladačem, vysílajícím povely do přijímače umístěného v modelu. Ten je přijímá a následně podle nich ovládá různé motorky uvnitř stroje. Způsob přenosu informací je stejný jako u rozhlasového vysílaní, (povely jsou přenášeny v podobě elektrických signálů na určité frekvenci), modernější modely však už pracují na principu, který je podobný více přenosu dat u bezdrátového internetu.

V šesti místnostech se bude vystavovat to nejlepší (a největší) co se dá mezi modeláři vidět v České republice i v zahraničí. Výstava, která bude patřit mezi největší v republice, potrvá jenom sedm týdnů, kvůli vysokým technickým a logistickým nárokům na vystavené modely.

V široké škále vystavených exponátů budou zastoupeny stroje létající, jezdící a také plovoucí (na vodě i pod vodou). Návštěvník bude mít možnost obdivovat místy až neuvěřitelně detailní a precizní práci modeláře, který i na několik metrů velkém modelu vypracovává miniaturní drobnosti. Mezi množstvím různých modelů bude možné zhlédnout i skutečně zajímavé kousky, krásným příkladem je soubor stíhacích letadel z první světové války.

Samotné modely strojů doprovází množství dalších modelů (figurky vojáků a personálu nebo průvodní techniky), postery představující historii rc modelářství, jeho vývoj v regionu i aktuální dění.

K vybraným tematickým okruhům, jako je např. první světová válka nebo ponorkové plavby, budou promítaná i instruktážní videa.

Vernisáž formou komentované prohlídky proběhne ve čtvrtek 19. 1. 2017 v 17:00 hodin.

K výstavě je připravený lektorský program pro školy Vyznáte se v dopravě?

Kurátor
Mgr. Samuel Španihel / archeolog


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "RC modely zblízka! ".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Samuel Španihel
Svět kostičekvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí26.1.29.4. 2018
Výstava / Výstava mapující část továrních setů firmy LEGO i vlastní tvorbu autora výstavy Ing. Petra Šimra.
Itálie: Liga severupřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.1. 2018
Přednáška / Přednáška o severní části Itálie, kde se někdy italsky stěží domluvíte.
Cestovatelské úterkypřednáškaZámek Vsetín11.1. 2018
Přednáška / Cyklus cestovatelských besed.
Workshop Štípání pravěkých nástrojů 2017workshopZámek Kinských, Val. Meziříčí11.12. 2017
Workshop / Přijďte si vyzkoušet pravěkou technologii štípání nástrojů!
Vánoce ve ValmezuakceAkce v terénu 10.12. 2017
Akce / Tradiční vánoční muzejní akce na valašskomeziříčském náměstí, kde se budou zdobit perníčky.
Co nového v archeologii na Valašsku? (Vsetín)přednáškaZámek Vsetín24.10. 2017
Přednáška / Odborná přednáška a setkání zájemců o archeologii