RC modely zblízka!

Výstava vlastní | RC modely zblízka! | 19.leden12.březen 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Výstava je doplněna programem pro školy

Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá ve spolupráci s Valašským leteckým klubem a městem Valašské Meziříčí výjimečnou výstavu věnovanou rádiem řízeným modelům.

Rádiem řízený (RC) model je co nejvěrnější zmenšená kopie skutečného stroje, která je plně funkční, pohyblivá a řízená na dálku ovladačem, vysílajícím povely do přijímače umístěného v modelu. Ten je přijímá a následně podle nich ovládá různé motorky uvnitř stroje. Způsob přenosu informací je stejný jako u rozhlasového vysílaní, (povely jsou přenášeny v podobě elektrických signálů na určité frekvenci), modernější modely však už pracují na principu, který je podobný více přenosu dat u bezdrátového internetu.

V šesti místnostech se bude vystavovat to nejlepší (a největší) co se dá mezi modeláři vidět v České republice i v zahraničí. Výstava, která bude patřit mezi největší v republice, potrvá jenom sedm týdnů, kvůli vysokým technickým a logistickým nárokům na vystavené modely.

V široké škále vystavených exponátů budou zastoupeny stroje létající, jezdící a také plovoucí (na vodě i pod vodou). Návštěvník bude mít možnost obdivovat místy až neuvěřitelně detailní a precizní práci modeláře, který i na několik metrů velkém modelu vypracovává miniaturní drobnosti. Mezi množstvím různých modelů bude možné zhlédnout i skutečně zajímavé kousky, krásným příkladem je soubor stíhacích letadel z první světové války.

Samotné modely strojů doprovází množství dalších modelů (figurky vojáků a personálu nebo průvodní techniky), postery představující historii rc modelářství, jeho vývoj v regionu i aktuální dění.

K vybraným tematickým okruhům, jako je např. první světová válka nebo ponorkové plavby, budou promítaná i instruktážní videa.

Vernisáž formou komentované prohlídky proběhne ve čtvrtek 19. 1. 2017 v 17:00 hodin.

K výstavě je připravený lektorský program pro školy Vyznáte se v dopravě?

Kurátor
Mgr. Samuel Španihel / archeolog


Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "RC modely zblízka! ".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Samuel Španihel
Workshop Štípání pravěkých nástrojůworkshopZámek Kinských, Val. Meziříčí6.4. 2017
Workshop / Přijďte si vyzkoušet pravěkou technologii štípání nástrojů!
Rwanda: Země tisíců kopcůpřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí24.2. 2017
Přednáška / Přednáška věnovaná jednomu z nejmenších a také nejzalidněnějších států na africkém kontinentě
Slovinsko - ode všeho trochupřednáškaZámek Vsetín10.2. 2017
Přednáška / Jen málokterá země nabídne na malé ploše tak velkou koncentraci přírodních i kulturních krás, jako právě Slovinsko. Poznejte Slovinsko očima muzejního archeologa a přírodovědce, jak tuto zemi poznali na svých studijních stážích.
Slovinsko - ode všeho trochupřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí16.12. 2016
Přednáška / Jen málokterá země nabídne na malé ploše tak velkou koncentraci přírodních i kulturních krás, jako právě Slovinsko. Poznejte Slovinsko očima muzejního archeologa a přírodovědce, jak tuto zemi poznali na svých studijních stážích.
Den s archeologemakceZámek Kinských, Val. Meziříčí1.12. 2016
Akce / Přijďte si vyzkoušet práci archeologa!
Makedonie – země sluncepřednáškaZámek Vsetín11.11. 2016
Přednáška / Přijďte si poslechnout povídání o Makedonii, dozvíte se řadu zajímavostí o této tajemné zemi na Balkáně.