Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ

Lektorský program | Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ | 1.září 201630.červen 2017, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #
Lektorský program je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Vážení pedagogové, dovolte, abychom Vám, jako každoročně, nabídli programy pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Nabídka lektorských programů a akcí na školní rok 2016/17

Programy pro žáky jsou určeny jak dětem z mateřských, tak i základních škol a také středoškolákům. Je možné je využít v rámci výuky, k doplnění učiva, k realizaci vybraných průřezových témat i k rozvíjení klíčových kompetencí žáků. Vzdělávací lektorské programy jsou zpracovány v návaznosti na učivo RVP pro příslušnou věkovou skupinu, tvořivé, hravé a rozvíjející lektorské programy pak doporučujeme například pro mateřské školy, pro školní družiny, kroužky a zájmové útvary. Všechny programy nabízí žákům kromě vědomostí i zážitek a poznávání nového prostředí. Sbírkové předměty mají své příběhy a jejich prostřednictvím se žáci lépe učí a poznávají nové věci.

Programy s prvky interaktivity pro vás připravuje tým odborníků napříč vědními obory od archeologie, historie, etnografie a kunsthistorie k přírodním vědám včetně environmentální výchovy. Jsou připravovány zejména ke stálým expozicím jednotlivých muzejních objektů, ale i k aktuálním výstavám či událostem (Vánoce, Velikonoce, Den Země atd.). Muzeum v rámci programů nabízí využití rozsáhlých sbírek, které jsou autentickými doklady života místních lidí a podávají svědectví o okolní krajině, o regionu.

Pro učitele jsme připravili v letošním školním roce v rámci DVPP čtyři vzdělávací programy. Jejich cílem je otevřít muzeum škole a inspirovat učitele, nabídnout jim možnost odborného růstu i rozvoje v oblasti, která je zajímá.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Pracovníci Muzea Regionu Valašsko, p. o.

Koordinátor
Mgr. Jan Husák / progr. pracovník EVVO, dokumentátor
Jitka Plátková / programový pracovník


Zaujala Vás tato lektorský program? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobami souvisí s událostí "Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Jan Husák
Prázdniny na zámku 2017Program pro rodiny s dětmiZámek Vsetín14.18.8. 2017
Program pro rodiny s dětmi / Prázdninový program pro děti, které prožijí dobrodružství spojené s historií, přírodou, hudbou a uměním.
Den Země ve věžiProgram pro rodiny s dětmiZámek Vsetín22.4. 2017
Program pro rodiny s dětmi / Přijďte oslavit den věnovaný planetě Zemi do věže vsetínského zámku!
Írán: Opravdu nebezpečný?přednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí24.3. 2017
Přednáška / Jak se žije a cestuje v zemi, která má u nás tak neblahou pověst? Navštívíme hlavní město Teherán, objevíme pohádkový Śiráz i starobylou Persepoli, prastarý Jazd, velkolepý Isfáhán i pouštní Kašán.
festival Valašský cestovatelakceZámek Vsetín17.3. 2017
Akce / 1. ročník minifestivalu Valašský cestovatel bude věnován přežití v drsné přírodě. Dopolední program bude zaměřen na školy a na odpolední program zveme širokou veřejnost. Naším vzácným hostem bude známý český cestovatel, polárník a spisovatel Jaroslav Pavlíček.
Írán: Opravdu nebezpečný?přednáškaZámek Vsetín7.3. 2017
Přednáška / Jak se žije a cestuje v zemi, která má u nás tak neblahou pověst? Navštívíme hlavní město Teherán, objevíme pohádkový Śiráz i starobylou Persepoli, prastarý Jazd, velkolepý Isfáhán i pouštní Kašán.
Rwanda: Země tisíců kopcůpřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí24.2. 2017
Přednáška / Přednáška věnovaná jednomu z nejmenších a také nejzalidněnějších států na africkém kontinentě
Jitka Plátková
Svatojánský podvečer 2017akceZámek Vsetín24.6. 2017
Akce / Přijďte v sobotu 24. června do vsetínského zámku na druhý ročník Svatojánského podvečeru. Těšit se můžete na slunovratné zvyky v podání souborů Hafera, Rokytenka, Ostrévka a CM Krkoště, taneční vystoupení Základní umělecké školy Vsetín, bubnování s Radkem Štětkářem nebo světelnou show.
Den Země ve věžiProgram pro rodiny s dětmiZámek Vsetín22.4. 2017
Program pro rodiny s dětmi / Přijďte oslavit den věnovaný planetě Zemi do věže vsetínského zámku!
Cestovatelské jarní prázdninyakceZámek Vsetín14.17.2. 2017
Akce / Jarní prázdniny na zámku se letos budou nést v duchu cestování, her a tvoření.
Zuberská výšivkakurzZámek Vsetín1.2. 2017
Kurz / Kurz zuberské výšivky v 5lekcích naučí základním znalostem této techniky. Lektorkou je Mgr. Marie Pyrchalová Nositel tradice lidových řemesel.
Cesta do pohádkyvýstavaZámek Vsetín8.11. 20168.1. 2017
Výstava / Baňky výrobního družstva IRISA Vsetín
Prázdninový den na zámkuakceZámek Vsetín27.10. 2016
Akce / Prázdninový program plný poučení, zábavy, her a kreativního tvoření! Součástí programu je prohlídka výstavy Za dlouhých zimních večerů.