Netopýří noc - Valašské Meziříčí

Přednáška | Netopýří noc - Valašské Meziříčí | 6.září 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Vzhledem připomíná myš, ale létá jako pták. Co je to? Správná odpověď je netopýr. Mnozí se jich bojí, někomu jsou jen méně sympatičtí, ale jsou i tací, kteří je obdivují a s velkým zájmem studují. Do které skupiny patříte vy? Přijďte si prohlédnout živé exempláře a poslechnout zajímavosti ze života této neobvyklé skupiny savců!

Zástupci řádu letounů patří mezi jediné savce, kteří dokážou aktivně létat. V noci nebo za soumraku opouštějí své úkryty a vydávají se na lov. I za temných nocí se skvěle orientují v prostoru díky schopnosti, která byla člověku upřena, a tou je echolokace. Zvuky vydávané jejich ústy nebo nosem se odráží od překážky, která jim stojí v cestě a vrací se zpět k uchu netopýra či vrápence. Tento sonar z nich dělá dokonalé letce. V zimním období upadají do hlubokého spánku a jako zimoviště využívají dutiny stromů, nejrůznější podzemní prostory, jeskyně či opuštěné štoly. Během roku se živí převážně hmyzem a dalšími bezobratlými živočichy. Sají také krev? Jsou mezi nimi i upíři? Mohou se nám za tmy zaplést do vlasů? Přijďte a dozvíte se odpovědi na tyto a další otázky.

Akce je připravena ve spolupráci s AOPK Olomouc.

Po přednášce a ukázce živých exponátů odchyt netopýrů v zámeckém parku!

Nenechte si ujít tuto zajímavou příležitost!

Termín: 6. 9. 2018 Valašské Meziříčí / 18:00

Vstupné: 40 Kč / plné, 20 Kč / snížené

Koordinátor
Mgr. Květa Zemanová / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato přednáška? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Netopýří noc - Valašské Meziříčí".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Květa Zemanová
Valašská krajinavýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí1.11.30.12. 2018
Výstava / Výstava představuje vítězné snímky fotografické soutěže zachycující krásu beskydské krajiny i život lidí, kteří ji obývají.
Podzimní prázdniny na zámkuakceZámek Kinských, Val. Meziříčí29.30.10. 2018
Akce / Zpestřete si podzimní prázdniny návštěvou muzea!
Netopýří noc - VsetínpřednáškaZámek Vsetín12.9. 2018
Přednáška / Povídání o životě a ochraně netopýrů s ukázkou živých exemplářů. Po přednášce odchyt netopýrů v zámeckém parku.
Babí létoakceZámek Kinských, Val. Meziříčí12.16.9. 2018
Akce / 13. ročník folklérního festivalu, který vyvrcholí večerním galaprogramem.
Karpatská setkánívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.7.16.9. 2018
Výstava / Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.
O medvědech s Václavem ChaloupkempřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.6. 2018
Přednáška / Povídání s režisérem a scénáristou Václavem Chaloupkem, z jehož dílny pochází televizní serály Méďové, Vydrýsek, Tuláček a další.