Neobyčejné pohledy na obyčejné věci

Výstava vlastní | Neobyčejné pohledy na obyčejné věci | 1.září17.prosinec 2017, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Druhá část výstavy fotografií Jiřího Nováka dokazuje jeho neobyčejnou všímavost a smysl pro detail, s nímž zobrazuje běžné věci našeho života. Sám k tomu říká:

"Baví mne třeba to, vyfotit věci běžné potřeby a spotřeby v nezvyklých úhlech a pohledech, jak je běžně nevnímáme. A o to jde: většinou nám uniká, že věci, které používáme zcela běžně, z jiného úhlu pohledu mohou být až krásné a díky tomu vypadat i docela odlišně, než je máme zažité.

Poznáte, které předměty pana Nováka zaujaly?

Druhou část výstavy tvoří soubor fotografií pod názvem Česká Kanada - lapidárium věkůZaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Neobyčejné pohledy na obyčejné věci".

Starší události podobného charakteru

Barevný svět výstavaZámek Vsetín1.11. 201714.1. 2018
Výstava / Barvy jsou všude kolem nás. Okouzlující jsou pestrá křídla motýla, okvětní lístky květu i sedm barev duhy. Barvy využívají umělci i reklamní agentury. Barvy upoutávají naši pozornost, sdělují poselství, dokáží oklamat, ale i správně naladit. A nikdy nás nepřestanou fascinovat!
Výstava živých hubvýstavaZámek Vsetín13.18.9. 2016
Výstava / Zveme vás na tradiční výstavu živých hub.
Slovinsko - ode všeho trochupřednáškaZámek Vsetín10.2. 2017
Přednáška / Jen málokterá země nabídne na malé ploše tak velkou koncentraci přírodních i kulturních krás, jako právě Slovinsko. Poznejte Slovinsko očima muzejního archeologa a přírodovědce, jak tuto zemi poznali na svých studijních stážích.
Írán: Opravdu nebezpečný?přednáškaZámek Vsetín7.3. 2017
Přednáška / Jak se žije a cestuje v zemi, která má u nás tak neblahou pověst? Navštívíme hlavní město Teherán, objevíme pohádkový Śiráz i starobylou Persepoli, prastarý Jazd, velkolepý Isfáhán i pouštní Kašán.
Výstava snímků z fotosoutěže Valašsko–můj domovvýstavaZámek Vsetín1.7.16.10. 2016
Výstava / Výstava snímků z fotosoutěže Valašsko–můj domov
žákovská konference Valašský cestovatelakceZámek Vsetín8.2. 2018
Akce / Druhý ročník žákovské konference Valašský cestovatel pro základní a střední školy.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.