Miriam Kocurková Rochová – Mix media / plastické obrazy

Výstava vlastní | Miriam Kocurková Rochová – Mix media / plastické obrazy | 7.květen25.červen 2017, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Zahájení výstavy Miriam Kocurkové Rochové "Mix media / plastické obrazy" se uskuteční v neděli 7. května od 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu je hudební vystoupení kapely Rockoví Lišáci a úvodní slovo kurátorky výstavy a syna vystavující autorky, Ondřeje Kocurka. Vernisáž výstavy finančně podpořila vsetínská firma Galvamet, spol. s r. o..

Vsetínská výtvarnice Miriam Kocurková, rozená Rochová (nar. 1963), se jako samouk věnuje malování už od svých 19 let, ale až posledních 16 let tvoří originální kolážovité reliéfní obrazy. Za svou jedinečnou výtvarnou techniku obdržela první cenu v kategorii Mix media – koláže na 3. ročníku mezinárodního prodejního veletrhu současného umění Czech Art Festival v Českých Budějovicích.

Ve vsetínském muzeu vystavovala v roce 2006 na samostatné výstavě s duchovním podtextem nazvané „Spojené světy“. Její současná výstava je průřezem autorčinou tvorbou a prezentuje zejména díla z posledních let, kdy od komorních obrazů dospěla k monumentálnějším formátům, rozvinula svou kombinovanou techniku a umocnila dekorativní vyznění děl. Vůbec poprvé vystavuje své prvotiny (miniatury idealizovaných krajin), které předcházely reliéfním obrazům, a také skici, které vznikají nejen jako výsledky automatické kresby, nýbrž i jako uvědomnělé studijní návrhy. Autorčinou „tvůrčí dílnou“ byla řadu let kuchyně v soukromém bytě v panelovém domě. Vhled do ní je návštěvníkům zprostředkován kromě vystavených předmětů a materiálů používaných při práci také dokumentárním filmem. Ten natočil muzejní fotograf Milan Ošťádal při přípravě výstavy a zachycuje v něm vývarníci v jejím autentickém prostředí. Výtvarný talent zdědila Miriam Kocurková po svém otci Oliveru Rochovi (1937–2013), amatérském malíři a invenčním výtvarníkovi s všestrannými dovednostmi, který po celý život pracoval jako konstruktér ve Zbrojovce Vsetín. Z úcty k němu a s vědomím, jak velmi ji ovlivnil, věnovala část výstavního prostoru pro prezentaci jeho výtvorů, které tak poprvé budou vystaveny na veřejnosti.

K výstavě jsou připraveny doprovodné programy: komponovaný program s tvůrčí dílnou určený nejen pro seniory „Tvoříme s Miriam Kocurkovou Rochovou“ se koná v úterý 9. 5. od 14 do 16 hodin a cyklus komentovaných prohlídek s Miriam Kocurkovou Rochovou proběhne na Vsetínskou noc v pátek 26. 5. od 19 hodin.

Více o autorce na http://www.galerie-miriam.cz

Autor
Mgr. Olga Mehešová / kurátor-historik umění

ve spolupráci s vystavující výtvarnicí (exponáty ze soukromého majetku)Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Miriam Kocurková Rochová – Mix media / plastické obrazy".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Olga Mehešová
10 let Fotoklubu VsetínvýstavaZámek Vsetín21.1.25.2. 2018
Výstava / Jubilejní výstava fotografií
Jaré aj ozimé…výstavaZámek Vsetín1.10.26.11. 2017
Výstava / Výstava obrazů Ludmily Vaškové a keramiky Ludmily a Břetislava Vaškových.
Vsetínské památkyakceZámek Vsetín15.9. 2017
Akce / Komponovaný program ve spolupráci se vsetínským gymnáziem a Domem kultury Vsetín.
Akademický malíř Miroslav Adámek – Barevná paletavýstavaZámek Vsetín9.7.24.9. 2017
Výstava / Výstava obrazů k nedožitému jubileu významného vsetínského výtvarného umělce.
Meditace v galeriiakceZámek Vsetín22.6. 2017
Akce / Komponovaný program k výstavě Mix media – plastické obrazy
Vsetínská nocakceZámek Vsetín26.5. 2017
Akce / Přijďte v pátek 26. května na další ročník Vsetínské noci! Těšit se můžete na jízdu historickým autobusem, komentované prohlídky, zábavné tvoření i na hudební a taneční vystoupení.