JIŘINY na zámku

Výstava vlastní | JIŘINY na zámku | 7.8.říjen 2017, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

K podzimním kráskám našich zahrad patří bezesporu jiřiny. Přijďte se podívat, jak jim to bude slušet v prostředí historických zámeckých komnat.

Živé květiny dodá ing. Jiří Adamík ze Zahrady míru v Karviné, z. s., a do podzimních vazeb uspořádá Kvetinářství Alena Horáková.

Jiřiny byly známy již v předkolumbovské Americe. Aztékové je považováli za květy symbolizující boha Slunce. Koncem 18. století se dostaly první jiřiny s jednoduchými květy do botanické zahrady v Madridu a jejich obliba začala prudce stoupat. Díky jednoduchému křížení a množení vznikla řada nových odrůd. Ve 30. letech 19. století, se po celé Evropě pořádaly časté výstavy nejnovějších výpěstků. U nás se výstavy a jiřinkové slavnosti či bály spojily s dobou národního obrození. Dnes se počet u nás vyšlechtěných jiřinek vyšplhal zhruba na 1400 odrůd.

Čas prohlídek:
nekomentovaná prohlídka (pouze výstava jiřin v interiérech): každých 15 minut komentovaná prohlídka (výstava jiřin s výkladem o historii zámku): vždy v půl

Cena: komentovaná prohlídka / nekomentovaná prohlídka
plné vstupné: 90 / 30 Kč
senioři a studenti: 60 / 25 Kč
děti od 6 do 15 let, ZTP: 50 / 15 Kč
rodinné (2 dospělí + max. 3 děti): 230 / 75 KčZaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "JIŘINY na zámku".

Starší události podobného charakteru

Cestovatelská přednáška: KyrgyzstánpřednáškaZámek Vsetín16.3. 2016
Přednáška / Vydejte se s námi do země, která má nejdál k moři a přeci v ní najdete překrásné pláže, ze které je do Evropy daleko a přeci se jí přezdívá Švýcarsko, která má daleko k prosperitě a přesto zde najdeme spokojené lidi. Užasneme nad krásou Ťan-šanských hor, ochutnáme zázračný nápoj kumys a mnoho dalšího.
Slovinsko - ode všeho trochupřednáškaZámek Vsetín10.2. 2017
Přednáška / Jen málokterá země nabídne na malé ploše tak velkou koncentraci přírodních i kulturních krás, jako právě Slovinsko. Poznejte Slovinsko očima muzejního archeologa a přírodovědce, jak tuto zemi poznali na svých studijních stážích.
Altaj - velehory SibiřepřednáškaZámek Vsetín8.12. 2016
Přednáška / ​​​​​​​​Nejvyšší pohoří Sibiře nabízí nevšední přírodní podívanou: ledové štíty, nekonečnou tajgu, rozkvetlé stepi i horské veletoky.
Altaj – velehory SibiřepřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí27.1. 2017
Přednáška / ​​​​​​​​Nejvyšší pohoří Sibiře nabízí nevšední přírodní podívanou: ledové štíty, nekonečnou tajgu, rozkvetlé stepi i horské veletoky.
Květná neděle na zámkuvýtvarná dílnaZámek a park v Lešné29.3. 2015
Výtvarná dílna / tvořivé dílny pro veřejnost
Den Země ve věžiProgram pro rodiny s dětmiZámek Vsetín22.4. 2017
Program pro rodiny s dětmi / Přijďte oslavit den věnovaný planetě Zemi do věže vsetínského zámku!

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.