Jiřiny na zámku 2018

Výstava vlastní | Jiřiny na zámku 2018 | 6.7.říjen 2018, Zámek a park v Lešné, bez bližší specifikace | #

Jiřiny dělají naše zahrady krásnější již řadu let. Aby ale mohly rozzářit naše české záhony, musely urazit dlouhou cestu. Pochází totiž až z dalekého Mexika, kde ji Aztékové symbolicky personifikovali jako boha Slunce. Také údajně uměli zpracovat jejich hlízy v léčitelství a dokonce i v kuchyni. Do Evropy se dostaly až v 18. století díky zámořským cestám. Naše klimatické podnebí jiřinám naprosto vyhovuje, a proto nám na podzim dělají radost.

Rozhodli jsme se, že se s Vámi o tuto radost podělíme – historické zámecké interiéry tedy rozveselí spousta druhů jiřin, které dodá ing. Jiří Adamík ze Zahrady míru v Karviné, z. s., a aranžuje Květinářství Alena Horáková.

Výstava živých květin se uskuteční 6. a 7. 10. 2018. Nekomentovaná prohlídka (pouze výstava jiřin v interiérech): vždy v celou, čtvrt a tři čtvrtě hodinu. Komentovaná prohlídka (výstava jiřin s historickým výkladem): v každou půl.Zaujala Vás tato výstava? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Jiřiny na zámku 2018".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

V archivu ani v seznamu aktuálních akcí se žádná událost v souvislosti s uvedenými osobami nenachází.