Jarní prázdniny v muzeu 2017

Akce | Jarní prázdniny v muzeu 2017 | 14.17.únor 2017, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Přijďte si užít jarní prázdniny do muzea! Čeká Vás pestrý program plný zajímavostí, her a zábavy. Od 14. do 17. února 2017 jsme pro Vás připravili aktivity vždy na každý den od 9:00 do 16:00 hodin. Na programu je například výroba šumivých koulí do koupele, pečení tradičních chlebových placek, výroba moduritových přívěsků či středověké skriptorium.

Program:

Úterý 14. 2. 2017
Muzejní den
Máte rádi historii a vše, co k ní patří? Přijďte si vyzkoušet něco málo že života našich předků. Na kamenném žernovu si vlastnoručně nameleme mouku, ze které pak upečeme tradiční chlebové placky. Vyzkoušíme si středověké skriptorium – naučíte se psát husím brkem a osvojíte si různé typy starého písma. Svou listinu pak opatříte originální ilustrací a opravdickou pečetí. Vyrobíme si hračku, se kterou si hráli naši prarodiče, připravena je rovněž malá poznávačka muzejních předmětů.

Středa 15. 2. 2017
Vítání jara
Těšíte se, jak vše kolem rozkvete? Zahrady i louky budou plné nepřeberných barev a štěbetání? Přivolejte s námi jaro květinami! Vyrobíme si originální moduritové přívěsky s květinovými motivy, květinovou jarní dekoraci, která neuvadne a bylinné šumivé koule do koupele.

Čtvrtek 16. 2. 2017
Tajemství řeky Bečvy
Přijďte objevit, co se skrývá mezi rákosím i pod vodní hladinou. Seznámíme se s druhy ryb, které žijí v řece Bečvě. Některé z nich si dokonce prohlédneme v akváriu s modelací karpatské štěrkonosné řeky. Vyrobíme si rybu dle vlastní fantazie, nenasytnou žábu a tematickou záložku do knihy. Vyzkoušíte si, zda jste dobrými rybáři nebo zda poznáte, co všechno můžeme potkat při procházkách kolem řeky. Připravena je také počítačová hra s názvem "Pozor povodeň!"

Pátek 17. 2. 2017
Háčkované dějiny
Zajímá vás česká i světová historie, ale biflování letopočtů moc nemusíte? V tom případě si nesmíte nechat ujít návštěvu výstavy Háčkované dějiny, která je dokonce zapsaná v České knize rekordů a kuriozit. Vždyť kde jinde vedle sebe potkáte pravěkého mamuta, kata Mydláře, vzduchoplavce z 19. století či Tatíčka Masaryka? K výstavě jsme také připravili tematické tvoření. Vyrobíme si loutky rytíře a princezny, dokonce také šperky a korunu samotného Karla IV.

V rámci akce jsme pro Vás připravili zvýhodněné vstupné 20 Kč na výstavy RC modely zblízka a Háčkované dějiny.

Tak neváhejte, jste srdečně zváni!

Vstupné: 50 Kč

Koordinátor
Mgr. Bohdana Šimčíková / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Jarní prázdniny v muzeu 2017".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Bohdana Šimčíková
Dortová slavnost 2017akceZámek Kinských, Val. Meziříčí30.5.2.6. 2017
Akce / Oslavte s námi Den dětí!
Čus vydrus!výstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí16.5.24.9. 2017
Výstava / Výstava formou vtipného komiksu představuje život vyder a některých dalších obyvatel našich vod.
Kdo má domy mezi stromy?soutěžZámek Kinských, Val. Meziříčí9.12.5. 2017
Soutěž / Přírodovědná soutěž určená pro školní kolektivy
Den Země 2017akceAkce v terénu 20.4. 2017
Akce / Přijďte s námi oslavit Den Země!
Výstava Den Země – 22. dubenvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí4.30.4. 2017
Výstava / Malá výstavka věnovaná Dni Země.
Stromy jako domyvýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí28.3.2.7. 2017
Výstava / Interaktivní výstava s přírodovědnou tematikou nabídne ukázky přirozeného prostředí, ve kterém žijí někteří savci, obojživelníci, hmyz i houby.