Jarní prázdniny na zámku 2018

Akce | Jarní prázdniny na zámku 2018 | 20.23.únor 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #
Akce je doplněna programem pro školy  /  Enviromentální střediska Modrásek

Nejste zastánci zimních sportů, a přesto si chcete jarní prázdniny užít? Přijďte do muzea! Od 20. 2. do 23. 2. 2018 jsme pro vás denně od 9:00 do 16:00 připravili nejrůznější tvořivé aktivity. Můžete si například vyrobit přírodní dekoraci, domácí mýdlo, vyzkoušíte si decoupage (ubrouskovou techniku) nebo quilling (papírový filigrán).

Program:

Úterý 20. 2. 2018 Broučci v pohádkách pana Karafiáta létali v noci s lucerničkou, která jim svítila na cestu. Dnes si při nočních výpravách posvítíme baterkou. Pokud ale přestane fungovat, mohla by nám podobná lampička přijít vhod. Zvládneme její výrobu? Určitě ano. Kromě toho si ještě vytvoříme 3D modely hmyzu.

Středa 21. 2. 2018 V současné době probíhá na zámku Kinských výstava prací ilustrátorky Magdy Veverkové. Poetické obrázky této autorky zdobí řadu dětských knih a učebnic. Inspirováni její tvorbou si vyrobíme pohyblivou loutku klauna, která je symbolem celé výstavy. Ubrouskovou technikou zkrášlíme květník, který bude ozdobou vašeho okna.

Čtvrtek 22. 2. 2018 Ptáci jsou nedílnou součástí naší přírody. Ráno nás budí svým zpěvem a večer usínáme za jejich občasného švitoření. V tomto zimním období řada druhů přebývá v teplých krajích, ale na jaře se k nám opět vrátí. Přijďte si jejich dočasnou nepřítomnost oživit výrobou přírodní dekorace, zápichu nebo stojánku na tužky, to vše s ptačími motivy.

Pátek 23. 2. 2018 Pohled na květinu potěší snad každého. Zaujme krásnými barvami i vůní. Technikou papírového filigránu si vytvoříme obrázky květin, které sice nevoní, ale neuvadnou a dětský pokoj ozdobí na dlouhou dobu. Některé bylinky použijeme i při výrobě domácího mýdla.

V rámci akce jsme pro Vás připravili zvýhodněné vstupné 20 Kč na výstavy Magda Veverková - Obrázky nejen z pohádky a Svět kostiček.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Vstupné: 50 Kč

Koordinátor
Mgr. Květa Zemanová / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Jarní prázdniny na zámku 2018".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Květa Zemanová
Netopýří noc - VsetínpřednáškaZámek Vsetín12.9. 2018
Přednáška / Povídání o životě a ochraně netopýrů s ukázkou živých exemplářů. Po přednášce odchyt netopýrů v zámeckém parku.
Babí létoakceZámek Kinských, Val. Meziříčí12.16.9. 2018
Akce / 13. ročník folklérního festivalu, který vyvrcholí večerním galaprogramem.
Netopýří noc - Valašské MeziříčípřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí6.9. 2018
Přednáška / Povídání o životě a ochraně netopýrů s ukázkou živých exemplářů. Po přednášce odchyt netopýrů v zámeckém parku.
Karpatská setkánívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.7.16.9. 2018
Výstava / Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.
O medvědech s Václavem ChaloupkempřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.6. 2018
Přednáška / Povídání s režisérem a scénáristou Václavem Chaloupkem, z jehož dílny pochází televizní serály Méďové, Vydrýsek, Tuláček a další.
Valašský Boyardlektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí23.27.4. 2018
Lektorský program / Můj milý žáčku! Lákají tě nesnadné výzvy a troufáš si na zapeklité úkoly? Nepromarni nadcházející příležitost a přijď prověřit své přírodovědné znalosti. Valašské boyardy možná čekají právě na tebe! Tvůj otec Fouras