Babí léto

Akce | Babí léto | 12.16.září 2018, Zámek Kinských, Valašské Meziříčí, bez bližší specifikace | #

Tento mezinárodní folklórní festival se stal již nedílnou součástí kulturního života města Valašské Meziříčí. Letošního 13. ročníku se kromě českých souborů zúčastní i folklórní skupiny ze Slovenska, Chorvatska, daleké Indie a dalších zemí.

V průběhu trvání celého festivalu budou probíhat akce na scénách ve Valašském Meziříčí, Hustopečích nad Bečvou a Kelči. Hlavním festivalovým dnem bude sobota 15. 9., kdy slavnostní průvod všech účastníků projde z náměstí Valašského Meziříčí městem až do amfiteátru v parku zámku Kinských. Zde bude zahájen hlavní program, který vyvrcholí večerním galaprogramem. Součástí festivalového dění bude i řada doprovodných aktivit soustředěná do areálu parku. Mnohého návštěvníka určitě osloví jarmark lidových řemesel či tradiční gastronomie.

Muzeum regionu Valašsko, zámek Kinských zve návštěvníky festivalu na prohlídku právě probíhající výstavy Konopí – minulost i budoucnost a komentovanou prohlídku města Po stopách zločinu vedoucí k zahájení výstavy Ať žije republika!

Ve dnech 13. – 16. 9. pro návštěvníky festivalu na obě výstavy snížené vstupné!

Přijďte strávit příjemné chvíle v duchu tradic!

Termín: 13. - 16. 9. 2018

Vstupné: 20 Kč dospělí | 10 Kč snížené

Koordinátor
Mgr. Květa Zemanová / programový pracovník, dokumentátor


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "Babí léto".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Květa Zemanová
Netopýří noc - VsetínpřednáškaZámek Vsetín12.9. 2018
Přednáška / Povídání o životě a ochraně netopýrů s ukázkou živých exemplářů. Po přednášce odchyt netopýrů v zámeckém parku.
Netopýří noc - Valašské MeziříčípřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí6.9. 2018
Přednáška / Povídání o životě a ochraně netopýrů s ukázkou živých exemplářů. Po přednášce odchyt netopýrů v zámeckém parku.
Karpatská setkánívýstavaZámek Kinských, Val. Meziříčí17.7.16.9. 2018
Výstava / Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.
O medvědech s Václavem ChaloupkempřednáškaZámek Kinských, Val. Meziříčí18.6. 2018
Přednáška / Povídání s režisérem a scénáristou Václavem Chaloupkem, z jehož dílny pochází televizní serály Méďové, Vydrýsek, Tuláček a další.
Valašský Boyardlektorský programZámek Kinských, Val. Meziříčí23.27.4. 2018
Lektorský program / Můj milý žáčku! Lákají tě nesnadné výzvy a troufáš si na zapeklité úkoly? Nepromarni nadcházející příležitost a přijď prověřit své přírodovědné znalosti. Valašské boyardy možná čekají právě na tebe! Tvůj otec Fouras
Řemeslné dopoledne - Velikonoce 2018Program pro školyZámek Kinských, Val. Meziříčí19.23.3. 2018
Program pro školy / Přijďte si užít tvořivé velikonoční dílny do muzea!