1. 11. 2015 14:00 HODIN OTEVÍRÁME ZÁMEK VSETÍN

Akce | 1. 11. 2015 14:00 HODIN OTEVÍRÁME ZÁMEK VSETÍN | 1.listopad 2015, Zámek Vsetín, bez bližší specifikace | #

Zveme vás na slavnostní otevření vsetínského zámku! V neděli 1. listopadu od 14 do 17 hodin po pauze trvající 19 měsíců zpřístupníme vsetínský zámek veřejnosti. Během jeho uzavření totiž probíhala modernizace a revitalizace zámeckých prostor pro potřeby našeho regionálního muzea. Jak se nám to povedlo, můžete posoudit sami.

Hlavním lákadlem, které jsme pro vás připravili, bude otevření rozsáhlých nových muzejních expozic, které jsou instalované v devíti výstavních sálech ve třech křídlech 1. patra zámku, a to na ploše přes 520 m2. V pěti sálech vsetínského zámku můžete zhlédnout historické expozice s náměty: "Valašská kolonizace", "Valašské rebelie", "Průmyslová revoluce na Vsetíně", "Josef Sousedík a průmysl 20. století" a "Protektorát a odboj na Vsetínsku". Etnografické expozice ukazují to nejvzácnější z národopisných sbírek regionálního muzea. Jsou instalovány ve dvou místnostech a vtáhnou vás nejen do zvykoslovného cyklu v rámci roku i lidského života na Valašsku "Od jara do zimy – Od kolébky po rakev", ale také vás seznámí s tradiční neřemeslnou formou výroby, která byla na Valašsku v minulosti velmi rozšířena – s brouskařstvím, křiváčkářstvím, pletením na rámu, vázáním na formě, punčochářstvím či se zhotovováním hraček. Uměleckohistorická expozice ve dvou sálech je zredukovaná na jedno téma – "Fenomén ohýbaného nábytku" a představuje vzácnou, profilovou sbírku vsetínského muzea doplněnou o ukázky současné oceněné designové produkce akciové společnosti TON v Bystřici p. H., která exponáty zapůjčila.

Kromě volné prohlídky expozic se soutěží „Poznávej své muzeum“ se můžete také těšit na doprovodný program, který je určený všem věkovým kategoriím. V nové lektorské místnosti bude probíhat pořad „Od ovečky k čepici“ s ukázkou tradičního vázání čepic na formě. Svou vitální hrou na gajdy bude Petr Sovják oživot prostory zámku, kterými bude procházet. V Mramorovém sále se od 14 hodin můžete zaposlouchat do hudebního vystoupení Cimbálové muziky Jasénka a prohlédnout si projekci o rekonstrukci zámku. Od 16 hodin tu bude nejen pro milovníky výtvarného umění připravena vernisáž výstavy "Roky s barvami – Obrazy akad. mal. Ilji Hartingera", kterou zahájí PhDr. Dalibor Malina.

Těšíme se na setkání s vámi!!!

Koordinátor
Mgr. Olga Mehešová / kurátor-historik umění


Zaujala Vás tato akce? Zkuste si prohlédnout i další výstavy, přednášky či akce, které svým charakterem či osobou souvisí s událostí "1. 11. 2015 14:00 HODIN OTEVÍRÁME ZÁMEK VSETÍN".

Starší události podobného charakteru

V archivu se žádná podobná událost nenachází.

Další výstavy, akce a přednášky od souvisejících osob

Mgr. Olga Mehešová
Workshop o edukaci autistických dětíworkshopZámek Vsetín22.5. 2019
Workshop / Kurz pro rodiče i pedagogy
Vsetínská noc 2019akceZámek Vsetín17.5. 2019
Akce / Letošní akce v rámci Festivalu muzejních nocí ve znamení strašidel!
INTROSPEKTIVA: akad. architekt Libor SošťákvýstavaZámek Vsetín6.4.30.6. 2019
Výstava / Výstava k životnímu jubileu významné tvůrčí osobnosti regionu
(NE)ROZUMÍM TIvýstavaZámek Vsetín16.3.23.6. 2019
Výstava / Výstava Základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Vsetín o specifické edukaci autistických žáků.
INTERFOTOKLUB VSETÍN 2018 výstavaZámek Vsetín27.1.31.3. 2019
Výstava / Výstava jubilejního ročníku mezinárodního bienále fotografické soutěže
Křest knihy o životě a díle výtvarnice Kornelie NěmečkovéakceZámek Vsetín9.12. 2018
Akce / Křest první monografie význačné vsetínské rodačky, vydané Muzeem regionu Valašsko.