Úvod / Objekty / Zámek Vsetín / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ 1.září 201630.červen 2017

Vážení pedagogové, dovolte, abychom Vám, jako každoročně, nabídli programy pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Nabídka lektorských programů a akcí na školní rok 2016/17

Programy pro žáky jsou určeny jak dětem z mateřských, tak i základních škol a také středoškolákům. Je možné je využít v rámci výuky, k doplnění učiva, k realizaci vybraných průřezových témat i k rozvíjení klíčových kompetencí žáků. Vzdělávací lektorské programy jsou zpracovány v návaznosti na učivo RVP pro příslušnou věkovou skupinu, tvořivé, hravé a rozvíjející lektorské programy pak doporučujeme například pro mateřské školy, pro školní družiny, kroužky a zájmové útvary. Všechny programy nabízí žákům kromě ...

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Miriam Kocurková Rochová – Mix media / plastické obrazy 7.květen25.červen 2017

Zahájení výstavy Miriam Kocurkové Rochové "Mix media / plastické obrazy" se uskuteční v neděli 7. května od 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu je hudební vystoupení kapely Rockoví Lišáci a úvodní slovo kurátorky výstavy a syna vystavující autorky, Ondřeje Kocurka. Vernisáž výstavy finančně podpořila vsetínská firma Galvamet, spol. s r. o..

Vsetínská výtvarnice Miriam Kocurková, rozená Rochová (nar. 1963), se jako samouk věnuje malování už od svých 19 let, ale až posledních 16 let tvoří originální kolážovité reliéfní obrazy. Za svou jedinečnou výtvarnou techniku obdržela první cenu v kategorii Mix media – koláže na 3. ročníku mezinárodního prodejního veletrhu ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Lidová strava 24.červen15.říjen 2017

Výstava s interaktivními prvky o tradiční lidové stravě na Valašsku v minulých staletích

Na výstavě bude prezentována tradiční strava na Valašsku v 19. a na počátku 20. století tak, jak se dochovala v hmotných dokladech etnografických sbírek Muzea regionu Valašsko.

Uvidíte tu rozmanité předměty potřebné k přípravě pokrmů v peci a na otevřeném ohništi i to, jak se proměnilo nádobí se zavedením sporáků a trouby. K vidění bude starobylé kuchyňské náčiní a nářadí, nádoby na uskladnění obilí, nástroje ke zpracování rostlinných i živočišných surovin a mnohé další.

Dozvíte se, že hlavní surovinou k přípravě pokrmů byly v minulosti obiloviny, jejichž ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Karpatské roubenky 24.červen15.říjen 2017

Výstava představí tradiční způsob bydlení na Valašsku minulých staletích. Prezentovány budou přírodní materiály používané ke stavbě, stavební techniky, obyčeje spojené s bydlením, nebo rozmístění usedlostí v krajině. Mimo fotografií a modelů roubených chalup, zde budou k vidění také staré nástroje na opracování dřeva či dochované součásti domů z muzejních sbírek. Děti si budou moci sami vyzkoušet některé stavební postupy.

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Svatojánský podvečer 2017 24.červen 2017 v 16.00

Poslední červnovou sobotu oslavíme tajemný svatojánský večer. V zámku Vsetín je od 16 do 21 hodin připraven bohatý program. V tvořivých dílnách si vyrobíte lucerničky a čelenky, uvidíte světelnou show či slunovratné zvyky v podání souborů Hafera, Rokytenka, Ostrévka a CM Krkoštěna. Chybět nebude ani jarmark či povídání o bylinkách s Radmilou Malinovskou z pořadu Kouzelné bylinky. Na děti čeká putování broučků, malování na obličej a fotokoutek. K osvěžení se bude podávat plevelná polévka, borůvkové pivo nebo víno z černého rybízu.

Tisková zpráva z prvního ročníku Svatojánského podvečera.

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnosti


Barevná paleta - obrazy akad. malíře Miroslava Adámka 9.červenec24.září 2017

Barevná paleta

Jubilejní výstava k nedožitým šedesátinám vsetínského akademického malíře Miroslava Adámka (1957-2002) je nostalgickou vzpomínkou na tvorbu výjimečně talentovaného umělce, jehož dílo bylo předčasným a nečekaným skonem před 15 lety tak záhy uzavřeno. Vernisáž výstavy se netradičně koná druhý den po jejím otevření, a to v úterý 11. července od 17 hodin. Na programu bude vystoupení kapely Jazzevčik – valašský krúžek jazzový.

Výstava je připravena ve spolupráci s paní Monikou Adámkovou (vdovou po zesnulém malíři), která iniciovala a spoluvytvářela ve vsetínském zámku také dvě předcházející posmrtné výstavy svého manžela. Na přelomu roku 2003 a 2004 nabídlo muzeum návštěvníkům velkou retrospektivní výstavu umělcova ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Horní nám. 2
755 01 Vsetín
Česká republika

Tel: +420 571 411 690
Email:


GPS (lat,lon): 49.340951,17.999361

Vstupné

Ceny vstupenek

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Celé muzeum 80 Kč 50 Kč 30 Kč
Krátkodobé výstavy 50 Kč 30 Kč 15 Kč
Věž 50 Kč 30 Kč 15 Kč
Roční vstupenka 200 Kč 120 Kč 90 Kč

Návštěvní řád a ceník Zámek Vsetín 2016

Hromadné návštěvy a zájezdy doporučujeme nahlásit předem

VSTUP ZDARMA: Čestné vstupenky, na průkaz AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba – doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30 % NA VSTUPNÉ:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50 % NA VSTUPNÉ:Rodinný pas, Karta EUROBEDS, Dny Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY:RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket sport a kultura,Ticket Multi

Uvedené slevy se nesčítají.

Fotografování: Běžné nekomerční návštěvnické fotografování při zakoupení vstupného zdarma

Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení běžného vstupného) 200 Kč

Fotografování pro jiné účely dle dohody, min. 200 Kč /1 hodina

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterý9–17
Středa9–17
Čtvrtek9–17
Pátek9–17
Sobota9–17
Neděle9–17

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.