Úvod / Objekty / Zámek Vsetín / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Lektorské programy pro MŠ, ZŠ a SŠ 1.září 201630.červen 2017

Vážení pedagogové, dovolte, abychom Vám, jako každoročně, nabídli programy pro žáky MŠ, ZŠ a SŠ

Nabídka lektorských programů a akcí na školní rok 2016/17

Programy pro žáky jsou určeny jak dětem z mateřských, tak i základních škol a také středoškolákům. Je možné je využít v rámci výuky, k doplnění učiva, k realizaci vybraných průřezových témat i k rozvíjení klíčových kompetencí žáků. Vzdělávací lektorské programy jsou zpracovány v návaznosti na učivo RVP pro příslušnou věkovou skupinu, tvořivé, hravé a rozvíjející lektorské programy pak doporučujeme například pro mateřské školy, pro školní družiny, kroužky a zájmové útvary. Všechny programy nabízí žákům kromě ...

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Zbrojovka a město 21.březen10.červen 2017

Od 21. března můžete ve vsetínském zámku navštívit novou výstavu s názvem Zbrojovka a město. V letošním roce uplyne 80 let od založení vsetínské zbrojovky a Vy máte jedinečnou možnost prohlédnout si znehodnocené originály či makety výrobků speciální techniky, kterou továrna dodávala zejména pro armádu. K vidění jsou zbraně, munice či pyrotechnické výrobky, ale i rozbušky nebo civilní výrobky továrny. První část výstavy se věnuje armádním zbraním, druhá část představuje současné firmy Austin Detonator s.r.o., Galvamet spol. s.r.o., Indet Safety Systems a.s. a ZVI a.s. Kromě toho se také dozvíte, jaký vliv měla továrna ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Výročí osvobození Vsetína 4.květen 2017 v 10.00

Ve čtvrtek 4. května uvidíte ve Vsetíně desítky vojáků v dobových uniformách i historickou vojenskou techniku.

„Přehlídka vojáků a vozidel I. československého armádního sboru začne v 10 hodin na prostranství před budovou bývalého okresního úřadu na Horním náměstí,“ uvádí koordinátor akce Mgr. Pavel Mašláň.

V 11 hodin proběhne u pomníku na Náměstí svobody pietní akt, který bude následovat prezentace vojenských vozidel na parkovišti před vchodem do gymnázia. Pro žáky základních škol je na zámku připraven pracovní list k tématu a prohlídka výstavy Zbrojovka a město a expozice V partyzánských horách.

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnosti


Miriam Kocurková Rochová – Mix media / plastické obrazy 7.květen25.červen 2017

Zahájení výstavy Miriam Kocurkové Rochové "Mix media / plastické obrazy" se uskuteční v neděli 7. května od 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku. Na programu je hudební vystoupení kapely Rockoví Lišáci a úvodní slovo kurátorky výstavy a syna vystavující autorky, Ondřeje Kocurka.

Vsetínská výtvarnice Miriam Kocurková, rozená Rochová (nar. 1963), se jako samouk věnuje malování už od svých 19 let, ale až posledních 16 let tvoří originální kolážovité reliéfní obrazy. Za svou jedinečnou výtvarnou techniku obdržela první cenu v kategorii Mix media – koláže na 3. ročníku mezinárodního prodejního veletrhu současného umění Czech Art Festival v Českých Budějovicích.

Ve vsetínském muzeu ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Tvoříme s Miriam Kocurkovou Rochovou 9.květen 2017

K výstavě obrazů Miriam Kocurkové Rochové Mix media / plastické obrazy připravilo vsetínské muzeum va spolupráci s vystavující autorkou doprovodný komponovaný program, který proběhne ve vsetínském zámku v úterý 9. května od 14 hodin.

Můžete se těšit nejen na komentovanou prohlídku výstavy, kterou bude provázet Miriam Kocurková Rochová, ale také na projekci filmu o její tvorbě, který letos při přípravě autorčiny výstavy natočil muzejní fotograf Milan Ošťádal. Program vyvrcholí výtvarnou dílničkou, v níž si za asistence Miriam vyzkoušíte dekorativní techniku mix media a vytvoříte si vlastní malé umělecké dílko.

Program je určen zejména skupinám seniorů, ale můžou se ho zúčastnit i ...

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Horní nám. 2
755 01 Vsetín
Česká republika

Tel: +420 571 411 690
Email:


GPS (lat,lon): 49.340951,17.999361

Vstupné

Ceny vstupenek

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Celé muzeum 80 Kč 50 Kč 30 Kč
Krátkodobé výstavy 50 Kč 30 Kč 15 Kč
Věž 50 Kč 30 Kč 15 Kč
Roční vstupenka 200 Kč 120 Kč 90 Kč

Návštěvní řád a ceník Zámek Vsetín 2016

Hromadné návštěvy a zájezdy doporučujeme nahlásit předem

VSTUP ZDARMA: Čestné vstupenky, na průkaz AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba – doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30 % NA VSTUPNÉ:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50 % NA VSTUPNÉ:Rodinný pas, Karta EUROBEDS, Dny Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY:RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket sport a kultura,Ticket Multi

Uvedené slevy se nesčítají.

Fotografování: Běžné nekomerční návštěvnické fotografování při zakoupení vstupného zdarma

Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení běžného vstupného) 200 Kč

Fotografování pro jiné účely dle dohody, min. 200 Kč /1 hodina

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterý9–17
Středa9–17
Čtvrtek9–17
Pátek9–17
Sobota9–17
Neděle9–17

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.