Úvod / Objekty / Zámek a park v Lešné u Valašského Meziříčí / Zámecký park

Zámecký park

Lešná - velká

Přírodně krajinářský park o rozloze 7, 16 ha se nachází v obci Lešná (asi 8 km od Valašského Meziříčí ve směru na Hranice na Moravě). Spolu se zámkem v jeho severní části jej spravuje od roku 1975 Muzeum regionu Valašsko ve Vsetíně, dříve Okresní vlastivědné muzeum Vsetín.

Anglický park byl založen rodem Beesů z Chrostiny v první polovině 19. století a na snahy o péči a rozvoj zeleně kolem zámku navázali Kinští, kteří dosazovali park domácími i exotickými dřevinami a zřídili zde také bažantnici. Park se vyznačuje neobvyklým bohatstvím stromů s velkým zastoupením jehličnanů, bohatým keřovým patrem se sbírkou až stoletých jedinců azalek a rododendronů. Odborníky je park hodnocen jako druhý nejcennější na území severní Moravy a Slezska.
Park a jeho krásy je možné obdivovat v každém ročním období, měnící se příroda má celoročně navštěvníkům co nabídnout. Začátkem vegetačního období vykvétají jarní květiny plošně na loukách, následují kvetoucí magnólie, azalky a rododendrony a zelená barva se v parku posune i do korun listnatých stromů. Podzimní proměna do teplé palety barev a zimní zasněžené scenérie mají také své kouzlo a rozhodně stojí za vidění.

Návštěva zámku Lešná zahrnuje komentované prohlídky anglického parku. Seznamují s historickým vývojem parku, drobnými stavbami v něm a vzácnými dřevinami.

Na komentované prohlídky parku je nutné se předem OBJEDNAT.

Pro příznivce geocachingu je v zámeckém parku od října 2012 umístěna keška "Poslední šlechtic z Lešné".

Aktuální stav zámecké vegetace - kvetoucích keřů a stromů - můžete sledovat na fotogalerii na facebooku, kterou průběžně doplňujeme.Kontakt

Zámek a park v Lešné
Lešná 1
756 41 Lešná u Valašského Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 734 420 009
Email:

GPS (lat,lon): 49.519689,17.92973

Vstupné

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15, ZTP
Celý zámek 80 Kč 50 Kč 40 Kč
Zámecký areál 10 Kč 10 Kč 5 Kč
Krátkodobé výstavy 30 Kč 25 Kč 15 Kč
Komentovaná prohlídka parku 30 Kč 20 Kč 15 Kč

Ceník zámek a park Lešná
Návštěvní řád zámku Lešná

VSTUP ZDARMA: Čestné vstupenky, na průkaz AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, děti do 6 let – mimo organizované výpravy, 1 osoba – doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30 % NA VSTUPNÉ: Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50 % NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS, Mezinárodní den památek, Mezinárodní den muzeí, Dny evropského dědictví, Den Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket Multi, Ticket sport a kultura

FOTOGRAFOVÁNÍ: při zakoupení vstupenky do zámeckých pokojů nebo výstavy 50 Kč

svatby bez svatebního obřadu v historických prostorách zámku a parku 1000 Kč
Svatby bez svatebního obřadu v prostorách parku 200 Kč

fotografování pro jiné účely dle dohody min. 500 Kč / 1 hodinu

Možnosti parkování pro návštěvníky zámku a parku

Otevírací doba

zámecký parkzámek
Pondělí8–17zavřeno
Úterý8–179–16
Středa8–179–16
Čtvrtek8–179–16
Pátek8–179–16
Sobota8–179–16
Neděle8–179–16

Sobotní prohlídky zámku mohou být omezeny z důvodu konání svatebních obřadů. V době omezení bude přístupné pouze 1. NP (krátkodobé výstavy) a park. Konkrétní termíny a časy omezení najdete na úvodní stránce.