Úvod / Objekty / Zámek Kinských Valašské Meziříčí / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Panenky ze všech koutů světa 8.květen26.srpen 2018

Hravá i poučná výstava přibližující dlouhá léta budovanou sbírku historických panenek, zapůjčenou od soukromé sběratelky. Sbírka je mimořádná svou uceleností a časovým i teritoriálním rozsahem.

Valašskomeziříčská pobočka Muzea regionu Valašsko si pro vás na letní návštěvnickou sezonu připravila sběratelskou výstavu historických i současných panenek paní Jiřiny Douchové z Horní Bečvy. Jejich majitelka se sbírání panenek věnuje více než tři desítky let a za tuto dobu nashromáždila úctyhodnou sbírku čítající více šest stovek panenek ze všech koutů světa. Výstava prezentuje reprezentativní výběr ze sběratelčiny kolekce a představuje takřka tři stovky historicky či sběratelsky zajímavých exponátů, kteří mají mnozí z nás spojené ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Josef Petrák - malíř duchovního interiéru 20.červen19.srpen 2018

„Řemeslo má zlaté dno“ se říkává, ovšem v případě malíře a pozlačovače se ono pomyslné zlato stává skutečným materiálem k řemeslné práci, jejíž výsledek umocňuje duchovní atmosféru interiéru. Josef Petrák byl jedním z mnohých mistrů svého oboru, který z dnešního pracovního repertoáru takřka vymizel. Řemeslo bylo jeho životním posláním i naplněním a Petrákova pečlivá práce obohatila obdivuhodné množství 170 kostelních interiérů. Jako autor zůstával běžným návštěvníkům neznámý, přestože v prostorách jím vymalovaných denně nacházely duchovní útěchu tisíce lidí. Z maleb se však do dnešních dnů takřka nic nedochovalo.

Malířský a pozlacovačský mistr Josef Petrák (1887–1953) pocházel z Vysočiny, kde ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


GSVM 2018 21.červen21.říjen 2018

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská po dvou letech opět uspořádala sklářské sympozium, kterým zároveň vyvrcholila spolupráce na mezinárodním projektu Moderní design Česko – Slovensko – Bulharsko. K účasti na sympoziu přizvala jak renomované teoretiky sklářského umění a historie, tak soudobé sklářské výtvarníky.

V praktické části sympozia byla realizována díla významného představitele slovenského sklářského umění Pala Macha. Machova tvorba se rozvíjí v oblasti malby na sklo, pro jejíž specifické techniky vybírá jak vlastní náměty, tak motivy čerpající z díla a spolupráce s významnými slovenskými výtvarníky, ke kterým patří např. Rudolf Fila či Jozef Jankovič. Odlišnou polohu přístupu ke sklu pak zastupuje dílo mladé designérské ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Letní dobrodružství v muzeu 2018 30.červen2.září 2018

V muzeu se nachází spousta podivuhodných věcí s poutavými příběhy. Pojďte je objevovat! Při pátrání po pokladu se setkáte s panenkami ze všech koutů světa, seznámíte se zanikajícím malířským řemeslem a přímo ve výstavě můžete objevit i plátkové zlato. Ba co víc – přímo v zámku přece objevíte hotový poklad!

Muzeum ve Valašském Meziříčí opět připravilo na letní prázdniny pokladovou hru pro celou rodinu. Poklad je ukrytý v jedné z komnat v zámku Kinských. Jenže takový zámek má desítky místností, tak kde ho hledat? K získání indicie k objevení zamčené truhlice stačí vyřešit několik úkolů, odhalit pozoruhodnosti jinde nevídané a vypátrat ...

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnosti


Karpatská setkání 17.červenec16.září 2018

Výstava fotografií chráněných druhů rostlin a živočichů, které při toulkách beskydskou krajinou zachytil svým objektivem Jiří Procházka.

Tento amatérský fotograf je zoologem a kurátorem sbírek Moravského zemského muzea v Brně, členem pralesního výzkumného týmu Modrá kočka (VÚKOZ, pralesy.cz) a odborným pracovníkem Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity v Brně. Je místopředsedou ZČHB Kolovrátek a členem stráže přírody v CHKO Beskydy. Pro širokou veřejnost od roku 2006 organizuje zážitkové programy, které jsou zaměřené na výuku tradičních řemesel.

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Užij si malířovo řemeslo 10.srpen 2018 v 09.00

Tvůrčí dílna s originálními šablonami a postupy užívanými před 100 lety při výzdobě chrámových interiérů.

V pátek 10. srpna 2018 bude v zámku Kinských připravena tvořivá dílna uspořádaná k výstavě Josefa Petráka – malíř duchovního interiéru. V dílně se přeneseme o sto let zpátky a vyzkoušíme si, co vše bylo prací malíře kostelů.

Seznamte se s malířským řemeslem a za pomocí původních šablon přímo z pozůstalosti Josefa Petráka a starých malířských technik si vytvořte originální pohlednice a záložky do knih.

Tato jednodenní akce bude probíhat v prostorách výstavy od 9:00 hodin do 16:00 hodin.

Vstupné pro veřejnost: 40 Kč

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Muzeum regionu Valašsko, muzeum ve Valašském Meziříčí
Zámecká 3
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 734 236 279
Email:


GPS (lat,lon): 49.478874,17.968569

Vstupné

Ceny vstupenek

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Celé muzeum 70 Kč 40 Kč 30 Kč
Expozice 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Krátkodobé výstavy 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Lektorské programy dle ceníku  dle ceníku  dle ceníku 
Roční vstupnenka 200 Kč 120 Kč 80 Kč

Ceník zámek Kinských
Návštěvní řád - zámek Kinských

Hromadné návštěvy a zájezdy doporučujeme nahlásit předem

VSTUP ZDARMA: ČESTNÉ VSTUPENKY, NA PRŮKAZ AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba - doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30%:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50% NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS, na akce: Mezinárodní den památek, Mezinárodní den muzeí a galerií, Dny evropského dědictví, Den Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket sport a kultura, Ticket multi.

Uvedené slevy se nesčítají.

FOTOGRAFOVÁNÍ:Běžné nekomerční návštěvnické fotografování při zakoupení vstupného zdarma

Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení vstupného) 200 Kč

Fotografování pro jiné účely dle dohody min. 200 Kč / 1 hodina

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterý9–17
Středa9–17
Čtvrtek9–17
Pátek9–17
Sobota9–17
Neděle9–17

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.