Úvod / Objekty / Zámek Kinských Valašské Meziříčí / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Lektorské programy pro školy 2017/2018 1.září 201730.červen 2018

Muzeum ve Valašském Meziříčí nabízí pro školy níže uvedené lektorské programy, které mohou posloužit jako zajímavé doplnění výuky. V případě zájmu nás kontaktujte na tel: 734 236 279

Lektorské programy:

Zaujala vás lektorský program? Přečtěte si další podrobnosti


Magda Veverková – Obrázky nejen z pohádky 12.leden8.duben 2018

01 M. Veverkova

V ilustracích Magdy Veverkové ožívají skřítci, zvířátka a malí hrdinové příběhů pro děti. Autorčiny pestré poetické obrázky se staly součástí více než čtyř desítek knih a setkat se s nimi můžeme nejen na stránkách knih a učebnic, ale třeba i v nemocnicích a školách anebo si lze vtáhnout idylu autorčina kresebného světa do vlastního interiéru prostřednictvím autorských tapet.

Magda Veverková (rozená Hrnčířová) pochází z Rožnova pod Radhoštěm. Je absolventkou grafického ateliéru doc. ak. mal. Margity Titlové – Ylovsky při FaVU na VUT v Brně a od roku 2004 se věnuje svobodnému výtvarnému povolání. V letech 2005–2007 působila jako odborná asistentka ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Svět kostiček 26.leden29.duben 2018

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu mnoha exponátů z téměř 300 000 dílků ze stavebnice Lego, kterou zahájíme dne 25. 1. 2018 v 16:00 hodin a bude trvat do 29. 4. 2018 v prostorách zámku Kinských Muzea regionu Valašsko, p. o. ve Valašském Meziříčí pod názvem „Svět kostiček“.

Náplní výstavy bude tematická expozice s vodní tématikou, dále vlastní tvorba a vybrané tovární sety vozidel Creator, vignettes, hrady a středověk, novinky z posledních let, filmová tvorba, edice Lego Ideas a další exponáty. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Velikonoce v muzeu 2018 6.březen8.duben 2018

V zámku Kinských na Velikonoce, ostatně jako každý rok, nezapomínáme a i letos se můžete v tradiční velikonoční výstavě těšit na ukázku rozličných kraslic i zvykoslovných předmětů, jejichž užívání je s Velikonocemi svázáno. Připomeneme i snoubení pohanských a křesťanských tradic, které vykrystalizovalo v oslavy velikonočních svátků coby svátků jara i největšího křesťanského svátku.

Velikonoční výstavu doplní již tradiční jarní akce Zámecká velikonoční neděle, na kterou se můžete těšit 25. března od 14:00 do 17:00 hodin. Přijďte si i vy vyrobit tradiční zvykoslovné předměty či upéct obřadní pečivo, uplést tatar či pod dohledem zkušených maléreček nazdobit kraslice. Na nejmenší ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Řemeslné dopoledne - Velikonoce 2018 19.23.březen 2018

I když se zima ještě odmítá vzdát své vlády, jaro se nezadržitelně blíží. A s ním i svátky jara – Velikonoce. Přijďte se seznámit s tradičními velikonočními zvyky, upéct si originální mazanec či vlastnoručně namalovat kraslici.

Velikonoce patří mezi nejvýznamnější křesťanské svátky, které jsou spojené s oslavou přicházejícího jara. Váže se k nim celá řada zvyků a tradic. Přijďte do muzea zažít Velikonoce jako za starých časů.

Součástí programu je i prohlídka výstavy Velikonoce v muzeu.

Návaznost na školní výuku:
• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program pro MŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Dítě a svět, Dítě ...

Zaujala vás Program pro školy? Přečtěte si další podrobnosti


Zámecká velikonoční neděle 2018 25.březen 2018

Velikonoční svátky jsou bez nadsázky těmi na jaře nejkrásnějšími. Přijďte se velikonočně naladit v oblíbených dílnách, kde vám zkušení mistři řemesel předvedou své umění.

Čeká na Vás bohatý program:
• Výroba tatarů
• Ukázka zdobení kraslic
• Přehlídka háčkovaných ozdob
• Zdobení velikonočních perníčků

Pro malé i velké budou připraveny výtvarné dílničky, ve kterých si vytvoříte originální jarní ozdoby, které vám doma navodí velikonoční atmosféru. Nejen děti si mohou nabarvit vajíčko cibulovými slupkami, vytvořit velikonoční přáníčko nebo si odnést kousek jara.

V rámci akce můžete také navštívit výstavu Velikonoce v muzeu, kde se seznámíte, jak dříve Valaši slavili největší svátky jara.

K poslechu a ...

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnosti


Ptáci a krajina 1.30.duben 2018

V tomto lektorském programu se seznámíte s ptáky nejrůznějších biotopů. Dozvíte se, jak se jednotlivé druhy přizpůsobují danému prostředí, jakou uplatňují hnízdní strategii, jak zní jejich zpěv a řadu dalších zajímavostí z jejich života. Přijďte se prohlédnout ptačí skvosty valašské krajiny!

Tento program je zařazen mimořádně a proběhne pouze v měsíci dubnu!

Návaznost na školní výuku:
• program je přizpůsoben věku a individuálním potřebám návštěvníků
• program pro MŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Dítě a svět, Dítě a společnost
• program pro ZŠ a SŠ navazuje na RVP ve vzdělávacích oblastech Člověk a jeho svět, Člověk a příroda (Přírodopis, Zeměpis - Geografie ...

Zaujala vás Program pro školy? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Muzeum regionu Valašsko, muzeum ve Valašském Meziříčí
Zámecká 3
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 734 236 279
Email:


GPS (lat,lon): 49.478874,17.968569

Vstupné

Ceny vstupenek

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Celé muzeum 70 Kč 40 Kč 30 Kč
Expozice 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Krátkodobé výstavy 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Lektorské programy dle ceníku  dle ceníku  dle ceníku 
Roční vstupnenka 200 Kč 120 Kč 80 Kč

Ceník zámek Kinských
Návštěvní řád - zámek Kinských

Hromadné návštěvy a zájezdy doporučujeme nahlásit předem

VSTUP ZDARMA: ČESTNÉ VSTUPENKY, NA PRŮKAZ AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba - doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30%:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50% NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS, na akce: Mezinárodní den památek, Mezinárodní den muzeí a galerií, Dny evropského dědictví, Den Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket sport a kultura, Ticket multi.

Uvedené slevy se nesčítají.

FOTOGRAFOVÁNÍ:Běžné nekomerční návštěvnické fotografování při zakoupení vstupného zdarma

Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení vstupného) 200 Kč

Fotografování pro jiné účely dle dohody min. 200 Kč / 1 hodina

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterý9–17
Středa9–17
Čtvrtek9–17
Pátek9–17
Sobota9–17
Neděle9–17

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.