Úvod / Objekty / Zámek Kinských Valašské Meziříčí / Aktuální výstavy

Aktuální výstavy

Na nejbližší období jsme pro Vás připravili následující výstavy, akce a přednášky:


Ať žije republika! 13.září30.prosinec 2018

zije-republika-04

Jak vznik samostatného československého státu ovlivnil život v městech a obcích na Valašsku? A jak na možnost naplno prezentovat své slovanství reagovali regionální umělci? Nechte si ilustrovat historická data nabytá z médií či školních lavic dochovanými regionálními reáliemi prostřednictvím výstavy Ať žije republika!

Expozice je rozdělena na tři části – jedna z nich je věnována osobnosti T. G. Masaryka a jeho vztahu k Valašsku. K vidění zde bude i symbolikou protkaný gobelín, věnovaný Masarykovi valašskomeziříčskou gobelínkou či nábytek navržený pro prezidentův pobyt na Valašsku. Druhá část seznamuje s tehdejší všední realitou, s největšími regionálními zaměstnavateli a jejich výrobky. Své místo zde ...

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Cestovatelské čtvrtky 1.listopad 201814.březen 2019

V prostorách zámku Kinských ve Valašském Meziříčí jsme pro vás připravili cyklus pěti cestovatelských besed. Od listopadu do března, každý měsíc jedna. Besedy začínají vždy v 17:00, plné vstupné je 40 Kč a zlevněné 20 Kč.

A na jaké témata se můžete těšit?

Kamčatka: Až na konec světa
1.11.2018
Nespoutaná divočina, výstupy na 3 činné sopky, setkání s medvědem, plavba po Tichém oceánu, kosatky, lososi a mračna komárů. Akce probíhá v rámci cyklu cestovatelských besed "Cestovatelský Podzim ve ValMezu".
Přednáší: Mgr. Jan Husák (pracovník muzea a středoškolský učitel)

Maroko: Vábení Sahary
6.12.2018
Královské město Marrákeš ...

Zaujala vás přednáška? Přečtěte si další podrobnosti


Valašská krajina 1.listopad30.prosinec 2018

Výstava představuje vítězné snímky fotografické soutěže zachycující krásu beskydské krajiny i život lidí, kteří ji obývají.

V roce 2017 proběhl již 16. ročník tohoto fotografického klání, kterého se zúčastnilo 92 autorů s 242 snímky. Příspěvky byly řazeny do čtyř základních okruhů. Již tradičními kategoriemi byly dvě sekce, a to Lidé a Krajina. Nově byla zařazena kategorie Pastviny v Beskydech a pro začínající fotografy ve věku do 16 let kategorie Junior.

Hlavním pořadatelem této fotosoutěže je ČSOP Salamandr. Dalšími spolupořadateli jsou ACTAEA – společnost pro přírodu a krajinu, AOPK ČR – Správa CHKO Beskydy, obec Velké Karlovice a Karlovské muzeum.

Zaujala vás výstava? Přečtěte si další podrobnosti


Prvorepublikové Vánoce u Seilernů 25.listopad 2018 v 14.00

Zveme Vás na tradiční akci, kdy společně přivítáme blížící se vánoční čas, tentokrát situovaný do noblesy první republiky. Současně se ale v souvislosti s nadcházející rekonstrukcí zámku s těmito prostory rozloučíme. Využijte jedné z posledních příležitostí a přijďte zachytit atmosféru přicházejícího adventu na zámek Kinských v jeho stávající podobě.

Vánoce jsou pro většinu z nás těmi nejkrásnějšími svátky v roce. Adventní čas by neměl být obdobím stresu z vánočních příprav, ale časem klidu a pohody, který strávíme v kruhu svých nejbližších či přátel. Rádi bychom přispěli k této slavnostní atmosféře a připravili jsme pro Vás odpoledne plné tvořivých aktivit, dobrého ...

Zaujala vás akce? Přečtěte si další podrobnostiKontakt

Muzeum regionu Valašsko, muzeum ve Valašském Meziříčí
Zámecká 3
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 734 236 279
Email:


GPS (lat,lon): 49.478874,17.968569

Vstupné

Ceny vstupenek

Rozsah prohlídky Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Celé muzeum 70 Kč 40 Kč 30 Kč
Expozice 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Krátkodobé výstavy 40 Kč 20 Kč 20 Kč
Lektorské programy dle ceníku  dle ceníku  dle ceníku 
Roční vstupnenka 200 Kč 120 Kč 80 Kč

Ceník zámek Kinských
Návštěvní řád - zámek Kinských

Hromadné návštěvy a zájezdy doporučujeme nahlásit předem

VSTUP ZDARMA: ČESTNÉ VSTUPENKY, NA PRŮKAZ AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba - doprovod pro skupiny (minimálně 15 osob), pedagogický dozor doprovázející skupinu žáků.

SLEVA 30%:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50% NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS, na akce: Mezinárodní den památek, Mezinárodní den muzeí a galerií, Dny evropského dědictví, Den Zlínského kraje

PŘIJÍMÁME TYTO ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket compliments, Ticket sport a kultura, Ticket multi.

Uvedené slevy se nesčítají.

FOTOGRAFOVÁNÍ:Běžné nekomerční návštěvnické fotografování při zakoupení vstupného zdarma

Svatební obřady ve vybraných prostorech max. 8 osob (osoby navíc po zakoupení vstupného) 200 Kč

Fotografování pro jiné účely dle dohody min. 200 Kč / 1 hodina

Otevírací doba

Pondělízavřeno
Úterý9–17
Středa9–17
Čtvrtek9–17
Pátek9–17
Sobota9–17
Neděle9–17

Po předchozí dohodě je možná prohlídka muzea i mimo otevírací dobu. Bezbariérový přístup umožněn do přízemí zámku.