Úvod / Objekty / Kostel sv. Trojice, Val. Meziříčí / Stálé expozice

Stálé expozice

Současná expozice je pojata jako stálá výstava architektonické, sepulkrální (náhrobníky, epitafy, náhrobky) a oltářní plastiky. Exponáty pocházejí z poloviny 16. až z 1. počátku 20. století a provenienčně souvisí s místním prostředím, popřípadě s regionem v širším slova smyslu. Plastiky vypovídají o charakteru dobové kamenické a sochařské produkce a jsou ilustrativní ukázkou dochovaného památkového fondu.

Vedle sbírkových předmětů MRV ve Vsetíně a rožnovského skanzenu jsou vystaveny deponáty převzaté od města Valašského Meziříčí a od valašskomeziříčského a hošťálkovského římskokatolického farního úřadu.

Posláním lapidária je soustřeďovat, důstojně uchovávat a prezentovat kamenická a sochařská díla minulosti, která ztratila svůj původní smysl a funkci. Exponáty byly a jsou získávány akviziční činností, archeologickým výzkumem a památkovou záchranou originálů. Muzejní lapidárium Trojice jako „mauzoleum plastik“ bude i v budoucnosti otevřeno novým přírůstkům.Kontakt

Kostel sv. Trojice, Val. Meziříčí
Sokolská
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika

Tel: +420 734 236 279
Email:

GPS (lat,lon): 49.470638,17.965356

Vstupné

Ceny vstupenek

Prohlídka s průvodcem Dospělí Studenti, důchodci Děti
6-15
Kostel sv. Trojice 30 Kč 15 Kč 15 Kč

Návštěvní řád - Kostel sv. Trojice

VSTUP ZDARMA: ČESTNÉ VSTUPENKY, NA PRŮKAZ AMG, ICOM, ZTP/P, ICOMOS, pracovníkům NPÚ, Muzejní společnost ve Valašském Meziříčí, Muzejní spolek v Uherském Hradišti, děti do 6 let, 1 osoba - doprovod pro skupiny (minimálně 10 osob), a ostatní vstupy povolené ředitelem.

SLEVA 30%:Klub přátel výtvarného umění, ITIC

SLEVA 50% NA VSTUPNÉ: Rodinný pas, Karta EUROBEDS

PŘIJÍMÁME ŠEKY: RELAX PASS, DÁRKOVÝ PASS, FLEXI PASS, UNIŠEK, UNIŠEK+, dárkový kupon CADHOC, Ticket – compliments, Ticket – sport a kultura, Ticket – multi.

Uvedené slevy se nesčítají.

Fotografování

Místo a charakter fotografování Cena
Expozice, určené výstavní prostory 20 Kč

Otevírací doba: červen - srpen

Pondělízavřeno
Úterýzavřeno
Středa10–17
Čtvrtek10–17
Pátek10–17
Sobota10–17
Neděle10–17
Polední přestávka 12:30 - 13:00

Po předchozí dohodě je možná prohlídka lapidária i mimo otevírací dobu.